RTX4060 - i5 13500H sistemde GoW oyununda düşük FPS

deniz perseus

Picopat
Daha fazla  
Aga PC'yi ilk aldığımdan beri yaklaşık 3 ay RTX4060, i5 13500H ve 16 GB DDR5 RAM var. Bir bilgisayarı açtığımda her şey Full'deyken GoW'da falan 90-130 FPS arası alıyorum. Sonra başka bir zaman PC'yi açıyorum en fazla 10 FPS görüyorum, bunun sorunu neden kaynaklanıyor olabilir? Garantiye gitsem işlem yaparlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her iki durumda da cihaz prize takılı durumda mı? Muhtemelen güç modları ile alakalı bir durum var. Düşük FPS alınan durumlarda dahili grafik birimini kullanıyor olabilir.

Cihazın kendi uygulamasındaki güç seçeneklerine bakmak lazım. NVIDIA GeForce Experıence üzerinden de sessiz mod kapalı olmalı. Bazen prizden çıkartıp tekrar takınca o mod aktif kalabiliyor.

Cihazın kendi uygulamasındaki güç seçeneklerine bakmak lazım. NVIDIA GeForce Experience üzerinden de sessiz mod kapalı olmalı. Bazen prizden çıkartıp tekrar takınca o mod aktif kalabiliyor.

Ne olur ne olmaz diye götürmeme gerek var mı garantiye çünkü bir ara mavi ekran vermişti de.

Cihazın kendi uygulamasındaki güç seçeneklerine bakmak lazım. NVIDIA GeForce Experience üzerinden de sessiz mod kapalı olmalı. Bazen prizden çıkartıp tekrar takınca o mod aktif kalabiliyor.

Kapalıymış aga o

Son düzenleme:
  • Windows'ta eksik ne güncelleme var ise yap
  • Intel® Driver & Support Assistant bu program ile sürücüleri güncelle
  • NVIDIA sürücüsü son sürüm mü kontrol et. Üstteki adımlar sonrası sorun devam eder ise DDU programı ile sürücüyü kaldırıp, sitesinden tekrar indirip kur.
Sürücü sorunlarını kontrol etmeden servise ürün gönderme. Servis mecbur kalınca uğranacak nokta.

• Windows'ta eksik ne güncelleme var ise yap.
  • Intel® Driver & Support Assistant bu program ile sürücüleri güncelle.
  • NVIDIA sürücüsü son sürüm mü kontrol et. Üstteki adımlar sonrası sorun devam eder ise DDU programı ile sürücüyü kaldırıp, sitesinden tekrar indirip kur.
Sürücü sorunlarını kontrol etmeden servise ürün gönderme. Servis mecbur kalınca uğranacak nokta. Te,

Teşekkürler yapıp dönüş yaparım.

Yeni konular

Geri
Yukarı