RTX4060 RDR 2 takılma sorunu

AlperenK10

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 gb
Ekran kartı
Rtx4060
İşlemci
İ5-13500H
RDR 2 oyununun optimizasyon sorunu olduğunu biliyorum fakat cihazımda FPS düşüklüğü değil de küçük takılmalar oluyor ve bu sürekli oluyor. İnternetten RDR2 optimize ayarları yaptım fakat hala düzelmedi. Ekran kartı bir yüzde 80 bir yüzde 40 oluyor, sürekli değişiyor.
Sistem:
RTX4060
i5-13500H

IMG_1320.jpeg

Ve şöyle bir şey var işlemci sıcaklığı saçma bir şekilde Afterburner yazılımında çok değişken benim bilgisayarımda. Mesela 78 gösteriyor hemen 1 saniye sonra 90 gösteriyor 1 saniye sonra 82 falan gösteriyor.

Normal o. Yer yer düşüp yükselir.

AMD işlemci kullanıyor.

AMD genel olarak daha az güç tüketiyor. Onun üzerine daha da kısıtlanınca bayağı soğuyor ama arkadaşının önemsemesine gerek yok. Performansa etkisi yok denecek kadar az.

Ve şöyle birşey var işlemci sıcaklığı saçma bir şekilde afterburner yazılımında çok değişken benim bilgisayarımda. Mesela 78 gösteriyor hemen 1 saniye sonra 90 gösteriyo 1 saniye sonra 82 falan gösteriyo
Ben konu sahibinde AMD işlemci kullandığını sandım. İntel'in sıcaklıklarını bilmiyorum.

Takılmanın tek sebebi Throttle olmayabilir, benim cihazım gereksiz isindigi icin Throttle ile oynuyorum fakat takılma olmuyor. Çünkü grafik kartım cihazıma tam uyumlu. En son sürüm NVİDİA driver kurunca cihaz Allah'ına kavuşuyor NVIDIA sağ olsun. 4000 serisinde driver sorunu yaşamak da komik. Sana önerim eski sürümleri denemen olacaktır. Ben 527 sürümünü kullanıyorum.

Takılmanın tek sebebi throttle olmayabilir, benim cihazım gereksiz isindigi icin throttle ile oynuyorum fakat takılma olmuyor. Çünkü grafik kartım cihazıma tam uyumlu. En son sürüm NVIDIA driver kurunca cihaz Allah'ına kavuşuyor NVIDIA sağ olsun. 4000 serisinde driver sorunu yaşamak da komik. Sana önerim eski sürümleri denemen olacaktır. Ben 527 sürümünü kullanıyorum.

Thorttle dediğim yüksek derecelere çıktığı için kendini kestiği thermal thorttle değil. Zaten o bir anda FPS düşürmez. Yavaş yavaş frekans kısar işlemci.

Yeni konular

Geri
Yukarı