RTX4070 Ti sistem çalışmıyor

jjedi

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
Adata XPG Lancer RGB 16GB 6000 MHz DDR5 CL30 Ram (×2)
SSD veya HDD modeli
Kingston Fury Beast 1 TB
Ekran kartı
Gainward RTX 4070 Ti
Anakart
MAG X670E Tomahawk WiFi
İşlemci
Ryzen 9 7900
Merhaba, yeni bir bilgisayar topladım ve çalışmıyor. Birkaç saniyeliğine ışıklar yandıktan sonra kapanıyor ve hiç tepki vermeden sade RAM'lerin RGB'leri yanıyor. Kabloları düzgün bağladığımı düşünüyorum. Sorunun nerede olduğunu anlayamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yeni bir bilgisayar topladım ve çalışmıyor. Birkaç saniyeliğine ışıklar yandıktan sonra kapanıyor ve hiç tepki vermeden sade RAM'lerin RGB'leri yanıyor. Kabloları düzgün bağladığımı düşünüyorum. Sorunun nerede olduğunu anlayamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

BIOS güncellemesi yaptın mı?

Bağlantılarınız tekrar bir kontrol edin güç alamıyor anakart.

BIOS güncellemesi yaptın mı?
Sistemi yeni topladım henüz hiç açamadım bu şekilde bios'a erişebilir miyim? Anakart da sıfır olduğu için yüklü gelen bios en azından açmaya yetmez mi? Pili çıkarıp takmayı düşünüyorum belki işe yarar diye.

Bağlantılarınız tekrar bir kontrol edin güç alamıyor anakart.
Evet her parçayı söküp kasa dışında tekrardan birleştirmeyi düşünüyorum kısa devre ihtimaline karşı. Siz kablolardan olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bir parçanın arızalı olmasından korkuyorum.

Sistemi yeni topladım henüz hiç açamadım bu şekilde BIOS'a erişebilir miyim? Anakart da sıfır olduğu için yüklü gelen BIOS en azından açmaya yetmez mi? Pili çıkarıp takmayı düşünüyorum belki işe yarar diye.

Hocam önce bağnatıları kontrol et büyük ihtimal bazı kabloları yanlış yere bağladın sistem toplama videolarını açarak daha sağlıklı bir toplama yap.

Evet her parçayı söküp kasa dışında tekrardan birleştirmeyi düşünüyorum kısa devre ihtimaline karşı. Siz kablolardan olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bir parçanın arızalı olmasından korkuyorum.

Aynen uzay montaj olarak bir deneyin kısa devreninde önüne geçmiş olursunuz.

Geri
Yukarı