Rüyada yaşananlar tam olarak nedir?

Bwyzrww

Femtopat
Daha fazla  
Rüyamda bir arkadaşımla İtalya'da olduğumu gördüm ve arkadaşım bana buraya gelen Türklere bir cümle kurduklarını onlara burayı sevdirmek için bunu söylediklerini söyledi ve cümlede “bu yorumu…” diye başlıyor devamını hatırlamıyorum her neyse bir restorandayız ve bir kadın bize bunu söylüyor cümle çok uzun bir cümle bende kadına gülümseyip geçiyorum daha sonrasında bir tane adamda aynı şeyi söylüyor ve birden uyanıyorum uyandığımda kulağımda kesik kesik “bu yorumu” dediklerini duyuyorum, ama sürekli tekrar ediyor ve asla durmuyor.

Titriyorum ama sadece başım aşağı yukarı bir şekilde hareket ediyor, sanki elektrik çarpıyormuş gibi ya da öyle olduğunu sanıyorum, bilmiyorum dışarıdan nasıl gözüktüğümümü. Bu genelde bana hep oluyor bazen birden kulağım çınlamaya başlıyor. Gözümün önüne sarmal şeyler geliyor uykudayken başım dönmeye başlıyor ve kalkmadan tekrar uyumayı denersem yine aynı şeyler yaşanıyor.

Kalkıp bir su içmem veya yüzümü yıkamam gerekiyor buna uyku felci denir mi bilmiyorum ama artık uyumaya korkuyorum herhangi bir cisim veya birisini görmüyorum karabasan olduğunu düşünmüyorum ama ne olduğunu da bilmiyorum eğer karabasansa bunun tedavisi nasıl oluyor yani ilaçla mı yoksa ilaç dışında bir tedaviyle hallediliyor mu?

Tedaviyi falan salla rahat psikoloji ile uyuman gerekiyor. Mesela ışıklar açık uyuyabilirsin, yanına kardeşini veya sevdiğin birisini alıp uyuyabilirsin. Televizyondan kısık ses ile radyo kanalı açıp uyuyabilirsin...

Bende bu tarz saçma rüyalar görüyordum son yıllarda çok nadir görmeye başladım keşke rüya görmeye tekrar başlayabilsem.

Geri
Yukarı