Rehber Rufus ile ISO dosyası indirme

• Konuyu başlatan YFK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 4B
Merhabalar. Bu rehberimde Rufus üzerinden ISO dosyası indirmeyi göstereceğim.

Program ISO dosyalarını Microsoft sunucuları üzerinden indiriyor.

Sadece desteklenen işletim sistemlerini indirebiliyor.

Yani Windows 7 gibi desteği kesilen sistemleri indiremezsiniz.
Rufus programını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İndirdiğimiz Rufus programını açıyoruz.

İşaretlediğim bölgeye tıklıyoruz. Çıkan seçim ekranında indir seçeneğini seçiyoruz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra programda " indir " adlı bir buton gözükecek.
Programda gözüken indir butonuna tıklıyoruz.

Biraz bekledikten sonra indireceğimiz işletim sistemini seçiyoruz.
Hali hazırda Windows 10 ve Windows 8.1 mevcut.

Seçtikten sonra sürdür butonuna basıyoruz.
Bu ekranda seçtiğiniz işletim sisteminin sürümünü seçmeniz gerekiyor. Seçtikten sonra sürdür butonuna tıklıyoruz.

Karşınıza bir kere daha seçim ekranı gelecek. Bu ekranda işletim sisteminin edisyonunu seçmeniz gerekiyor. İstediğiniz edisyonu seçtikten sonra sürdür butonuna basıyoruz.

Bu ekranda işletim sisteminizin dilini seçmeniz isteniyor. İşletim sisteminin görüntüleme dilini seçtikten sonra sürdür butonuna basıyoruz.

Son ekranda işletim sisteminin mimarisini seçiyoruz. Ve indir tuşun basıyoruz.
(Tarayıcıdan indir seçeneğini işaretlerseniz ISO dosyasını web tarayıcınızdan indirmeye başlar. İndirme yöneticisi kullanıyorsanız bu seçeneği seçebilirsiniz.)

İndir tuşuna basarak indirmemizi başlatıyoruz.
(Web tarayıcı kullanmadan indirecekseniz Rufus ISO dosyasının nereye kaydedileceğini soruyor. İndirmek istediğiniz konumu seçtikten sonra indirmeye başlayabilirsiniz.)

Ve indirme işlemimiz başladı.

Not: Rufus indirme yaparken programı kullanamazsınız. Rufus programını kullanmak için indirme işleminin bitmesini beklemelisiniz. Dilerseniz indirme işlemini iptal edebilirsiniz.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rehberimi okuduğunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gözümün önündeki şeyi görmemişim teşekkürler.

Bunu daha önce de görmüştüm ama bende bir türlü çıkmıyor.

Zaten biliyordum ama güzel bir rehber olmuş ellerine sağlık.

İfadeler: YFK
Rufus'un sitesindeki güncel sürümü (3.18) kullanıyorum fakat "Seç" butonun yanında böyle bir seçenek bulunmuyor.
Rufus'un sitesindeki güncel sürümü (3.18) kullanıyorum fakat "Seç" butonun yanında böyle bir seçenek bulunmuyor.

Bir ilgisi var mı bilmiyorum ama Rufus'u indirilenler klasörüne taşıyıp başta çıkan pencereye Evet dediğimde butonun yanında birden belirdi.

Son düzenleme:
İfadeler: YFK
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…