Rust için işlemci önerisi

alper.u

Hectopat
Herkese iyi sosyaller öncelikle. Son zamanlarda iyice oynanmaz hale gelen Rust için bir işlemci önerisi istiyorum. Oyun bildiğim kadarıyla tek çekirdek performansı ile daha verimli oluyor. Eğer yeni nesil bir işlemci ve anakart değişimini uyguna önerirseniz onu da değerlendirmek isterim. Bütçede uçmazsanız sevinirim. Bu arada ikinci ele yöneleceğim.Teşekkürler.
GPU: NVIDIA RTX 2060 CPU: i5-8400 anakart: B360M PRO-VH RAM: 16 GB.

Bütçen ne kadar bilmem ama şu şekil iyidir.

Max bütçe söylersen iyi olur.
Hocam şuanlık 5k gibi gözüküyor.

Bütçen ne kadar bilmem ama şu şekil iyidir.
Teşekkürler önerin için inceleyeceğim

Fark etmiyor f/p arıyorum.

Hocam o oyunun oynanmaz hale gelmesine katılıyorum fakat işlemcinize suçu atmanızda ki etken nedir? Oyun içi % kaç kullanım yapıyor. Rust oynayan biri olarak söylemeliyim ki Ekran kartı Vrami ve Ram katili bir oyun. Tabi her donanım önemli ama vram ve ram su gibi içiyor. İşlemcinle ilgili sıkıntı çekmiyorsan yeni işlemciye boşa para verirsin.

Hocam o oyunun oynanmaz hale gelmesine katılıyorum fakat işlemcinize suçu atmanızda ki etken nedir? Oyun içi % kaç kullanım yapıyor. Rust oynayan biri olarak söylemeliyim ki Ekran kartı Vrami ve Ram katili bir oyun. Tabi her donanım önemli ama vram ve ram su gibi içiyor. İşlemcinle ilgili sıkıntı çekmiyorsan yeni işlemciye boşa para verirsin.
Hocam zamanınızı ayırabilecek durumda iseniz bir discord bırakabilir misiniz?

Geri
Yukarı