Rust Sabit FPS Kilidi nasıl kaldırılır?

KritikQQ

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle sistemim:
İ7 5820(k) Extreme(6 çekirdek 12 iş parçaçığı)

32 GB RAM 2400 MHz

RX 480 8 GB ekran kartı

MSI X99'a ana kart

128 GB SSD

500GB HDD

Büyük gamimg kasa 750'lik power

Zalman'ın 200 300 liralık işlemci sogutucusu

Sadece Rust'a özel sabit 60 FPS'de kalıyorum diğer Steam oyunlarında ve diğer oyunlarda böyle bir sıkıntım yok Rust'ta FPS limit 0 999 65 100 ne yazarsam yaziyim sabit 60'da kalıyorum daha düşük bir değer yazdıgımda düşüyor ama yükseltinde değişmiyor. Bütün ayarları düşürüp bütün ayarları fullediğimde dahi hiçbir şey değişmiyor sabit 60'da kalıyor. Ekran kartımın sabitleme özelliği de devre dışı ve Windows 10'daki Xbox olayıyla da alakası yok. Windows 8.1 kullanıyorum zaten diğer oyunlarda +100 +200'leri görüyorum günlerdir araştırıyorum ama bir çözüm bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörünüz kaç hz ? Monitörünüzün yenileme hızına göre fpsi sabitlemiş olabilir, ayarlardan v sync açık ise kapatarak sınırı kaldırabilirsiniz.

Öncelikle sistemim:
İ7 5820(k) Extreme(6 çekirdek 12 iş parçaçığı)

32 GB RAM 2400 MHz

RX 480 8 GB ekran kartı

MSI X99'a ana kart

128 GB SSD

500GB HDD

Büyük gamimg kasa 750'lik power

Zalman'ın 200 300 liralık işlemci sogutucusu

Sadece Rust'a özel sabit 60 FPS'de kalıyorum diğer Steam oyunlarında ve diğer oyunlarda böyle bir sıkıntım yok Rust'ta FPS limit 0 999 65 100 ne yazarsam yaziyim sabit 60'da kalıyorum daha düşük bir değer yazdıgımda düşüyor ama yükseltinde değişmiyor. Bütün ayarları düşürüp bütün ayarları fullediğimde dahi hiçbir şey değişmiyor sabit 60'da kalıyor. Ekran kartımın sabitleme özelliği de devre dışı ve Windows 10'daki Xbox olayıyla da alakası yok. Windows 8.1 kullanıyorum zaten diğer oyunlarda +100 +200'leri görüyorum günlerdir araştırıyorum ama bir çözüm bulamadım.
V-SYNC açık mı? Bazı oyunlarda FPS sabitliyici kapattıktan sonra ekstra bi de V-SYNC i kapatmanız gerekiyor. Eğer o da kapalıysa Steam konsolundan bazı komutlarla arttırma imkânınız olabilir.

Monitörünüz kaç hz ? Monitörünüzün yenileme hızına göre fpsi sabitlemiş olabilir, ayarlardan v sync açık ise kapatarak sınırı kaldırabilirsiniz.
Monitörüm 60 hz ama diğer oyunlarda 60 üstü fps alıyorum ve rust'ta vsync yok zaten
Oyun Ayarlar kısmından vsync kapat o zaman 60 fps uzerine cıkarsin
Malesef keşke olsada kapatsam oyunda vsync yok
V-SYNC açık mı? Bazı oyunlarda FPS sabitliyici kapattıktan sonra ekstra bi de V-SYNC i kapatmanız gerekiyor. Eğer o da kapalıysa Steam konsolundan bazı komutlarla arttırma imkânınız olabilir.
Vsync oyunda zaten mevcut değil.Steam konsolundan nasıl bi komut yazarak arttırabilirim.?
Sorunum hala devam ediyor arkadaşlar konu hakkında bilgisi olan veya yardımcı olabilicek birisi veya bi fikri olan varsa varsa her türlü fikir ve öneriye açığım herşeyi deneyebilirim 1 hafta olucak neredeyse hala bi çözüm bulamadım.

Son düzenleme:
Konu eskiymiş denk geldim yazayım. Sizin monitörünüz 60 FPS destekliyor zaten neyi bekliyorsunuz üstüne anlayamadım? Millet neden 144Hz monitöre o kadar para veriyor sanıyorsunuz? Sisteminiz 300 FPS bile verse ekranda görünen 60 FPS olacaktır her daim. Boşuna sisteminizi yorup, ısındırmayın. 60 FPS'de kalsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı