Rust'ta 1650S tek fan ve R5 1600 için grafik ayarı tavsiyesi

Yüksek ayarlarsanız fan hızını normaldir. Sonuç olarak hızlı dönerse bi' o kadar ses çıkarır.
1624727094949.png

Fanlar 0 RPM
Ayarladıktan sonra 😄
PC'den uçak motoru sesi geliyor.

Dostum öncelikle temiz driver yüklemesi yapmanı öneriyorum.
Anakart modeline ait chipset driverlarını anakartın üretici sitesinden indirmelisin.

Ayrıca DDU (Driver Display Uninstaller) yükleyip güvenli modda çalıştırıp grafik sürücüsünü tamamen silip, ardından normal olarak başlatıp en güncel GPU sürücüsünü kurmalısın.

Ayrıca Ryzen Master'ı "overclock işini bilen birkaç kişinin önermemesi", programın kullanım kolaylığı ve işe yarıyor olduğu gibi gerçekleri değiştirmiyor.

Son düzenleme:
Kullanım kolay fakat işe yaramıyor. Ayrıca en stabil olan driver' ı kullanmaya çalışıyorum. O yüzden güncelleme gereksinimi duymuyorum.
Arkadaşın kartı GTX 1650 SUPER.
MSI AfterBurner şu anda benim fanları da çalıştırmıyor. Çözmeye çalışıyorum. Onun dışında başka çözüm yolları da araştırıyorum.

Kullanım kolay fakat işe yaramıyor. Ayrıca en stabil olan Driver'ı kullanmaya çalışıyorum. O yüzden güncelleme gereksinimi duymuyorum.
Arkadaşın kartı GTX 1650 Super.

MSI Afterburner şu anda benim fanları da çalıştırmıyor. Çözmeye çalışıyorum. Onun dışında başka çözüm yolları da araştırıyorum.

Grafiği konu sahibi attı sandım. Siz atmışsınız. Düzelttim.

Hem grafik kartınız ile ilgili sorun yaşıyorsunuz, hem de "en stabil" driver olduğunu iddia ettiğiniz 2020'den kalma bir driver kullanıyorsunuz ve güncellemeyi reddediyorsunuz. Ama sorununuzun bundan kaynaklanmadığı konusunda çok eminsiniz. Fanı "çalıştıran" zaten Afterburner değildir. GPU'nun chipseti ve BIOS'u o işle ilgileniyor.

Hem bunları yapıp hem de "Ryzen Master işe yaramıyor" diye diretiyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Grafik kartımla sorun yaşamıyorum. :D MSI AfterBurner programı üzerinden yapılan fan ayarı çalışmıyor diyorum, bu sorunu çözmeye çalışıyorum. BIOS diyorsunuz, Ryzen Master diyorsunuz.
1624729086568.png

Güncellikle ne alakası var? Bak Radeon Software'dan yapınca çalışıyor.
Sorun MSI AfterBurner'in fan ayarının çalışmaması.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Grafik kartımla sorun yaşamıyorum. :D MSI AfterBurner programı üzerinden yapılan fan ayarı çalışmıyor diyorum, bu sorunu çözmeye çalışıyorum. BIOS diyorsunuz, Ryzen Master diyorsunuz.
Eki Görüntüle 1084662
Güncellikle ne alakası var? Bak Radeon Software'dan yapınca çalışıyor.
Sorun MSI AfterBurner'in fan ayarının çalışmaması.
Okuduğunu anlamayan bir ukalasınız sadece.
Yazdıklarımın hiçbirini size değil de konu sahibine söylüyor olduğumu düşündünüz mü hiç?

@BRUHHHHH MSI AfterBurner ve RivaTurner'ı komple silin. Sitesinden en güncel olan sürümü yükleyip, kurulumlarını yapın. Sonrasında ise çalışıyor. Aktifleştirmeniz gerekenleri işaretledim.
İşlemleri yaptıktan sonra başarılı bir şekilde çalışmasını umut ediyorum. Fanların ayarlanan şekilde çalışması için uygulamanın her zaman açık kalması gerekiyor. Gizli simgelerde olsa da olur.

Ekran Alıntısı.JPG

Bundan önceki sürümde grafik kart programı ayarlarının üstüne yaz gibi bir seçenek olmadığı için çalışmadı galiba.

Geri
Yukarı