RX 460 DVI to VGA dönüştürücü ile Görüntü Gelmemesi

Virtus

Hectopat
Daha fazla  
Ben yeni bir bilgisayar topladım ama ekran kartımın ve monitörümün girişleri uyumlu değil. Ekran kartımın girişi DVI monitörümün girişi VGA. Ekran kartımda aynı zamanda HDMI girişi de var. Ekran kartım ile monitörümün girişi uyumlu olmadığı için dönüştürücü ile kullanmam lazım. HDMI'dan VGA'ya çeviren dönüştürücü ile kullandığım zaman monitöre görüntü geliyor ama DVI'dan VGA'ya çeviren dönüştürücü kullandığım zaman monitörün ışığı yanıp sönüyor ve görüntü gelmiyor yani no signal falan demiyor. Ekran tamamen siyah oluyor. Ekran kartım RX 460. Acaba ekran kartım DVI dönüştürücüsünü desteklemiyor mu? Yoksa DVI girişi mi bozuk? Yoksa DVI girişini çeviriciyle çeviremiyor muyuz? Bir konuda okumuştum DVI'dan VGA'ya çevirirken o küçük 20TL'lik çeviriciler olmuyor 200TL'lik büyük dönüştürücü lazım diye birisi yazmıştı acaba bu mu sorun? Eğer bozuksa iade edicem kartı değilse HDMI dönüştürücüsü ile kullanıcam. Sanmam ama belki bir uyumsuzluk vardır diye ekran kartı anakartı da bırakıyorum aşağı. Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim 2 gündür bununla uğraşıyorum.

Ekran kartım:RX 460
Anakartım: A68HM E33 v2

Ekran kartımın DVI girişi tek çizgili olandan. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı