RX 460 sistemde görüntü gidip geliyor

BeratCemOzcelik

Centipat
Herkese merhaba OEM RX 460 kartım var. Kart zorlanınca fanlar %100 oluyor, görüntü gidiyor ama arkadan oyun sesi gelmeye devam ediyor. Sanırım PC değil sadece kart kapanıyor. Bu belirti yüksek sıcaklık belirtisi gibi biliyorum ama sıcaklık 60 dereceyi görmüyor.

Fanları ben yüzde 70'e çekiyorum kart ısınmıyor, normalde BIOS'undan Max sıcaklık 88 kapatma sıcaklığının 94 derece olduğunu görüyorum başka bir nedeni olabilir mi? Underclok yapıyorum kartı 700 MHz'lerde çalıştırıyorum FPS'i 60'a sabitliyorum kartı uyutarak oyunlara giriyorum anlayacağınız yardımcı olursanız çok sevinirim :) performans sorunu yok kartın sıcaklık sorunu da yok ama zorlanmaya gelmiyor. LoL'de 300 FPS veriyor ama 5 dakika en fazla azıcık undervolt yapıyorum yine olmuyor. En az 400 MHz yapı 800'ün altına çekmem gerekiyor ben de 700 de çalıştırıyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim sanırım WattMan hatası oluyor bu internette bir şey bulamadım...

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüntü gidip geliyor mu yoksa tamamen mi gidiyor?
kusura bakmayın şifreyi unuttum :/ görüntü tamamen gidiyor pc yi psu dan kapatıyorum gpu yu tam yükte kullanamıyorum sıcaklık 60 dereceyi dahi görmüyor
Sadece oyunlarda mı oluyor, yoksa tarayıcıda gezinirken veya video izlerken görüntü gidiyor mu?
sadece oyunlarda o da gpu yu tam yükte kullanıdğımda oluyor eğer ayarlardan gpu ya underclock yaparsam olmuyor ama oyunlarda fps düşüşü oluyor haliyle karttan verim alamıyorum

Geri
Yukarı