RX 460 ve Q9550 GPU Düşüşü

Hangi seçenek?

• 1

Oy: 1 100,0%
  • 2

Oy: 0 0,0%
  • 3

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    1
Daha fazla  
Size danışmak istedim. Bilgisayarlardan pek anlamadığım için ilk önce şunu söyleyeyim. Ulta oynama isteğim yok. Hani olsa da olur olmasa da neyse. Konuya başlayayım. 4 ay önce eski bir bilgisayarımı oyun için upgrade ettim. 775 pinli anakarttı o yüzden Q9550 taktım ve ekran kartınıda RX 460 4 GB taktım. Sezgilerime göre dar boğaz oluyor. Sadece GTA 5 oyununda denedim. MSI AfterBurner'da GPU kullanımı %0 düşüyor, %100 oluyor. Değişiyor ve bazen yerler falan geç geliyor. Q9550 E0 revizyonuymuş kolay overclock yapılabilir diye okumuştum hiç yapmadım. Hayatımda bir bilgisayarcıya götürsem yapar mı ? Birde darboğaz mı oluyor doğruyum değil mi? Darboğaz bu sadece GTA 5'de denedim ama bilmiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum. Bu arada monitörüm 768p. Ben HDMI To VGA ile oyunlarda 1080p seçince görüntü değişiyor. 1080p mi görüyorum ?

300W PSU
6 GB DDR 3 RAM

1- Bu bilgisayarı 2.elden monitör ile satıp yeni bilgisayar toplamak monitör ile
2- İşlemciye fan alıp overclock yapmak
3- Yeni anakartla + PSU + işlemci almak (768p de bile darboğaz yapmayacak bir 4 çekirdekli işlemci olursa sevinirim)
Hangisini tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci güzel ama zamanının işlemcisi olduğu için yeni oyunlara pek bir katkısı bulunmuyor anakart olarak 1155 pin bir anakart alabilirsin önerim ucuz birşey al işlemci olarakta i3, i5, i7 gibi modeller alabilirsin pin sayısı uygundur. Bir ihtimal daha var PSU dan da kaynaklanıyor olabilir donanımlara yeterli güç veremeyince bazen böyle olaylar yaşanabiliyor. Benim tavsiyem bir bilgisayarcıya danış ama mahalle bilgisayarcılarına değil anlarsın sen :D ben i3-3220 kullanıyorum GTA V oyununda hiç zorlanmıyor fiyatı sanada uygunsa alabilirsin yada bir üst sürümünü

GPU bir yerde sıcaklık sınırına ulaşıyorsa soğumak için kullanımını azaltıyordur. Onu kontrol et. Yine de imkanın varsa yeni bir bilgisayar al. Yeni bilgisayar alamayacaksan da ekran kartını tut, işlemcini ve anakartını değiştir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı