RX 470 8GB Sistem Oyun oynarken ekran gitti ve bilgisayar dondu!

trteemo

Hectopat
Merhabalar PC'yi alalı 2 hafta falan oluyor ekran kartı hariç her şeyi 0 almıştım elimde RX 470 8 GB var Tomb Raider oynarken bir anda ekran gitti ve PC dondu sizce sorun nedir bir şey olur diye korkuyorum Driver'lerim güncel.
Oncesinde boyle sorunlar yoktu nedenini anlamadim.
Tekrar dondu ve PC'yi kapatip actim ve SSD olmasina ragmen son BIOS zamani 23 sn gosteriyordu. Eski bir Wi-Fi takiliydi onu cikardim ve son BIOS zamani 7.9 sn oldu daha sonra oyuna girdim ve biraz ilerledim eskiden dondugu yerde degil biraz ileride tekrar dondu ve goruntu gitti.

Bahsettiginiz hatada önemli yaziyor
O hatayı bende alıyordum sistemim durduk yere kitleniyordu en son SSD çöp oldu şuan HDD'de gidici gibi sıkıntı benim anladığım kadarıyla ya Ram'lerde ya da güç kaynağında dikkat et depolama birimini çöp edebilir zamanla haberin olsun. İnternet'e "Kernel Power 41 (63) hatası" yazıp insanların çözümlerine bakabilirsin ama kesin çözüm şu diyemem.

O hatayı bende alıyordum sistemim durduk yere kitleniyordu en son SSD çöp oldu şuan HDD'de gidici gibi sıkıntı benim anladığım kadarıyla ya Ram'lerde ya da güç kaynağında dikkat et depolama birimini çöp edebilir zamanla haberin olsun. İnternet'e "Kernel Power 41 (63) hatası" yazıp insanların çözümlerine bakabilirsin ama kesin çözüm şu diyemem.
dostum bahsettiğin kernel hatası benim pc yi kendim kapatmamadan dolayı geliyor mavi ekran filan yemiyorum ya da kendini resetlemiyor

Arkadaşlar, sorun çozüldü. Teşekkür ederim. Steam'de gördüm, adam yaşadıklarımın bire bir aynısını anlatmış. Bir antivirus programı neden olabilirmiş. Riot Vanguard antivirus gibi çalıştığı için onu kapattım ve düzeldi.

Geri
Yukarı