RX 470 Anakart ve işlemci tavsiyesi

Bütçe
1200

mameika

Hectopat
Selamlar ben MSI RX 470 ekran kartına ve Cooler Master 500W Power Supply'e sahibim.

RAM olarak önce 8 GB RAM alacağım ve 3200 MHz düşünüyorum marka model önerisi alabilirim zamanla 8 ek olarak 16A tamamlayacağım.

Ben anakart ve işlemci tavsiyesi istiyorum anakart M.2 destekli olursa çok iyi olur ama şart değil bütçem 1100-1200 civarı.

Güç olarak 2. daha güçlü. Ama RAM MHz'ini tam kullanamaz ve geliştirmeye kapalı. 1. olan geliştirmeye açık ve RAM MHz'ini tam kullanabiliyor.

AMD;

Intel;

Intel'in 1151P soketi artık öldü bence tavsiye edilmemesi lazım ancak arkadaş ileride çok upgrade yapmam diyorsa alabilir ama AMD olan sistem daha yararlı olacaktır hem overclock yapılabilir hem de ileride upgrade yapmak istediğinde R5 3600 gibi bir işlemci alıp ikinci elden bu anakarta takabilir.

Intel'in 1151P soketi artık öldü bence tavsiye edilmemesi lazım ancak arkadaş ileride çok upgrade yapmam diyorsa alabilir ama AMD olan sistem daha yararlı olacaktır hem overclock yapılabilir hem de ileride upgrade yapmak istediğinde R5 3600 gibi bir işlemci alıp ikinci elden bu anakarta takabilir.

İleri de sistemi geliştirmeyi düşünüyorum bende Ryzen 3 1200 ile ikinci el Ryzen 5 1600 arasında gidip geliyordum.

Geçen gün 550TL'ye sahibinden R5 2600 görmüştüm bulabilirsem linkini atayım isterseniz.
Eğer satın alacaksanız arkadaştan pinlerin olduğu kısmın net görüntüsünü isteyin ve pinler eğikmi değil mi diye sorun.

Geçen gün 550TL'ye sahibinden R5 2600 görmüştüm bulabilirsem linkini atayım isterseniz.
Eğer satın alacaksanız arkadaştan pinlerin olduğu kısmın net görüntüsünü isteyin ve pinler eğikmi değil mi diye sorun.

Tamam hocam teşekkürler iletişime geçiyim.
2. el 1600 AF alabilirsiniz. 1600 alınmaz bana sorarsanız.

AF olduğunu nasıl anlarım?

Yeni konular

Geri
Yukarı