RX 470 DX 12 ile Battlefield 1 Anlık Takılma Sorunu

• Konuyu başlatan Eden Dust
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 77
  • Görüntüleme 10B
E

Eden Dust

Ziyaretçi
Dün sistemi 16GB RAM'e upgrade ettim ama halen daha anlık takılmalar oluyor. Fakat DX11'e alınca bir sıkıntı olmuyor. Bu takılma üzerine format attım sonuç yine aynı. Sürücüler falan her şey güncel ve orijinaldir.

Sistem:
  • İ3 6100
  • 16GB RAM
  • Asus Z170-P
  • MSI RX 470
  • OCZ 240GB SSD
  • WD 1TB Blue.
  • Windows 10 64 Bit

Bu arada oyunu HDD'den oynuyorum, bundan dolayı olabilir mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye O grupta yine bir anket yap ama biraz mantıklı yap ki direk trol olduğu anlaşılmasın. Yeni gördüm.:D:D:D
@Silinen üye Son iki kişinin yorumu efsane, hiç güleceğim yoktu, kriz tuttu. Ben sana ne diyeyim artık.:D:D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Necati PC toplamış ama çok fazla gereksiz şeylere para vermiş. Keşke Technopat'a toplatsaydı. Adam daha BİOS'dan XMP açmasını bilmiyor. Bu vatan çok bakkal ya. Dikkat edelim, mümkünse kendimiz toplayalım. :)
Evet o kasaya, o sisteme FE kart çok mantıklı... :D

dostum grafik ayarlarını bir tık daha arttır 75-85 fps lerde görüntü almışsın bunu 50-60 fps olacak şekilde grafik ayarı yap ki akıcılığı bozmadan işlemciden biraz yükü hafiflet bf serisi hep böyle idi arkada çok fazla hesap yapan bir oyun senin haricinde 63 kişi ve her şeyin yerle bir olması çok etkiliyor.
Dx 11 i pege ve yamalarla dx 12 ye çekmek bu oyun dx 12 oldu demek değil adam gibi dx 12 daha görmedik.işlemci %100 çalıştığında sadece dar boğaz yapmaz çünkü kullanım değişkendir sahneden sahneye göre % 80 iken de dar boğazını görebilirsin.Oyuna ince bir ayar yaparak sorununa büyük ihtimal çözüm bulacaksın.
Dx 12 işlemci yükünü 1 tık düşürecek lakin en önemlisi iş yükünü de dengeli paylaştıracak bunu r 1700 serisi işlemci testlerinde de dx 11 oyunlarında görebilirsin 1.çekirdek %80 ler de çalışırken 8-14-16 atıyorum %0-2 gibi değerlerde çalışmakta buda o oyunun çekirdeklerine verimli yüklenemedi nin kanıtıdır.Toplam cpu kullanımı % 30 ise ve 16 sı da % 30 lara yakın değerler veriyorsa çekirdeklerin tamam bu oyun olmuştur diyebilirsin.

Son düzenleme:
BF 1'de DX12'de menuler bile kasıyor geç tepki veriyor. DX12 açıkken performans daha iyi ama pc yi donduruyor. Hatta yanıt vermiyor sistem çöküyor. Mouse klavye hiçbir şey tepki vermiyor reset atıyorum pc ye. Amd a10 7890k nın dahili gpu su ile oynuyordum dx12 de problem vardı aynı ayarlarla dx11 yaptım hiç donmadı bilgisayar. Aynı pc ye gtx1660 aldım gene aynı sorun var. Oyunun dosyalarını onardığım (dosyalarda problem yok) halde. Kısacası DX12 B F1 de sorunlu ve firma bunu düzeltmedi. Aynı donanımla dx12 ile BF V oynadım pc donmadı. Tekçe BF 1 sorunlu ve firmanın düzeltmemesi ayıbı. Ayrıca işlemcinin darboğaz yaptığını ve yetersiz olduğunu biliyorum zaten. Sistem bu iki oyuna da çok düşük. Düşük fps ve fps drop larla oynatıyor. LOW detaylarla bile 1080p de düşük fps var iki oyunda da bende.
Son BF 1 oynayışımda DX12 de oyun donmadı ama menulerde kasma ve geç yanıt verme sorunu devam ediyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı