RX 470 Kayıt Sırasında Oyunda Kasma Sorunu

Ramazan AKGÜN

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar problemim Bandicam programımda kayıt alırken sadece oyun içinde kasma oluyor. Ama ayarları yüksek yapınca oluyor (1920x1080, 60FPS.) Ayarlar düşürünce kasma olmuyor bu sorunun ne ile alakalı olduğunu söylerseniz rica olur.

Sistemim:
  • Ekran kartı Msi RX470 4GB
  • İşlemci İ3 6100
  • RAM 8GB Kingston

Son düzenleyen: Moderatör:
Cektiginiz oyuna gore degisir. CS GO oyununda boyle bir sorun yasiyorsaniz ortada gercekten bir sorun var demektir. Fakat GTA 5 gibi oyunda yasiyorsaniz ara sira drop yasamaniz normal. Kayit programi ile de alakali olabilir. Crack mi kullaniyorsunuz orjinal mi? Ayrica Bandicam bu kastirabilir. Mirillis Action daha iyi bir program.

Bandicam'im orjinal tüm oyunlarda bu şekilde ama dediğim gibi yüksek ayarlarda kasıyor yoksa kasma söz konusu değil. Bende yüksek ayarlarda çekmek istiyorum. Değişecek olan parça hangisi ? Bana daha önce birisi dediki i3 6100 render için uygun değil çekirdek ve çekirdek diziliminden. Bende aklıma şöyle birşey geldi. Para biriktirip i5 7400 alsam gene aynı problemlerle karşılaşırmıyım ? Sonuçta 800tl kadar para verip sorun çözülmemesi çok kötü olur .

Bandicam'im orjinal tüm oyunlarda bu şekilde ama dediğim gibi yüksek ayarlarda kasıyor yoksa kasma söz konusu değil. Bende yüksek ayarlarda çekmek istiyorum. Değişecek olan parça hangisi ? Bana daha önce birisi dediki i3 6100 render için uygun değil çekirdek ve çekirdek diziliminden. Bende aklıma şöyle birşey geldi. Para biriktirip i5 7400 alsam gene aynı problemlerle karşılaşırmıyım ? Sonuçta 800tl kadar para verip sorun çözülmemesi çok kötü olur .
İşlemciyi ryzen 5 1400 alıp anakartı değiştirirsiniz. Ama sıkıntı ne anlamadım.

Ben bandicam ile youtube'ye oyun video'ları atıyorum. Artık kaliteli video çekmek istiyorum. (1080p veya 720p ama 60fps) çekmek istiyorum. Bu ayarları yaptığımda oyun felaket kasıyor. Ve buda video ya yansıyor. 720p 30 fps kasma gibi sorun olmuyor . Dediğim şudur kasmaması için ne yapmam lazım

Sorunun islemciden kaynakli oldugunu dusunmuyorum. Dedigim gibi oynadiginiz oyunlar onemli. Islemci evet tam olarak yeterli degil video render icin fakat oyun videosu cekerken i5-3210M kullaniyorum video cekerken kasma olmuyor. Kartiniz video cekmeden ultra 60fps verebiliyor videoda 30-40 FPS olmasi normal. Ayarlari medium cekerek bak ve bilgi ver lutfen. Eger olmuyorsa sorun yok demektir sisteminiz ultra icin yeterli degildir. Ancak sadece ve sadece low ayarlarda kasma olmuyorsa bi sorun olabilir. Daha detayli bilgi icin daha deneyimli kullanicilardan bilgi almak en mantiklisi. @BERWAR @JohnMacTavish @Nazım Paşa @Barış Tolon Size daha detayli bilgi verebilirler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı