RX 470 sistem ekran kartını görmüyor

Musa Burak

Hectopat
Ekran kartım RX 470 mining kart bilgisayarimda takılı ama ekran kartı kendini kullanmiyor ve 5 FPS veriyor. Driver kurulu son sürüm driveri sildim, tekrar yükledim yine aynı sorunu verdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba oyunda kaç derece ısınıyor kartın? Ekran kartının çok ısınmasından dolayı freakansını düşürür bu da düşük FPS vermektedir veya kaç Watt PSU kullanıyorsun? Ekran kartın gerekli gücü alamadığından dolayı düşük perfonmans
ek olarak kartın daha önceki sahibi daha uzun ömürlü çalışması için ekran kartının biosuna mod atmış olabilir bu sayede kartlar düşük güç altında çalışıyor ve daha az ısınıyor buda kartın ömrünü uzatıyor. mining cihazlarda sık yapılan bişeydir

Son düzenleme:

75 dereceyi görüyordu ölü sayılır fakat şu an ekran kartım DxDiag da bile gözükmüyor ama görüntüyü iyi bir şekilde veriyor.

Peki modlu BIOS olduğunu nasıl anlarim?

gpu z programından mhz değerlerine bakıp öğrenebilirsin örneğin kartınızın max değeri 1200mhz ise gpu z de 1000mhz yazarsa bu kartınızın modlandığına işaret.

aygıt yöneticisinde mi görmüyor yada görüntü bağdaştırıcıları kısmında mı görmüyor ?

ekran kartınızın aygıt paneline girebiliyuormusunuz ? belki dirverı tam kurmamış ta olabilirsiniz ddu programını kullanarak driverı silip yeniden önerilen yazılımını indirip de deneyebilirisniz.

75 dereceyi görüyordu ölü sayılır fakat şu an ekran kartım DxDiag da bile gözükmüyor ama görüntüyü iyi bir şekilde veriyor.

Peki modlu BIOS olduğunu nasıl anlarim?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…