RX 470 sistem siyah ekranda kalıyor

Periapsis

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, ikinci el RX 470 aldım. Almadan önce satıcının sisteminde FurMark ve çeşitli testleri gerçekleştirdim. Gayet düzgün çalışıyor, 30 dakikalık FurMark testinde %50 fan hızı ile 68 dereceyi geçmiyordu. Eve gelip sistemime taktım, buraya kadar sorun yoktu. Daha sonra eski ekran kartımın sürücülerini güvenli mod ile DDU aracılığıyla temizledim. Ardından en güncel olan ve önerilen RX 470 driverlarını indirdim (Adrenalin 23.5.2). İndirdikten sonra bilgisayarı yeniden başlatınca, anakart ekranından sonra, ekran tamamen gitti. Normalde açılması 20 saniye süren Windows yaklaşık 1.5 dakika sonra geldi (Windows boot olmuş ama görüntü yoktu). Şifremi girdikten sonra Windows açılıp birkaç program çalışmaya başlayınca ekran tamamen gidiyor, normalde HDMI ile bağlı olan monitörümde sürekli "VGA" - "HDMI" yazıları çıkıyordu (Monitöre görüntü gelmediği için aranıyordu). Driverları tekrar güvenli modda silip, driversız açmayı denedim bu sefer sorun yoktu. Diğer versiyonları indirdim fakat yine aynı sorunla karşılaşıyordum. Bu sorunun bir çözümü var mıdır? Problemin %100 yazılımsal olduğunu düşünüyorum. İnternette biraz araştırdım, bu sorunu yaşayan bir sürü kullanıcıya rastladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı