RX 470 ve FX 8320 sistemde FPS düşmesi sorunu

Additch

Centipat
Merhabalar size karşılaştığım bir sorundan bahsetmek istedim konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım ederseniz çok müteşekkir olacağım ☺
Benim sistemim:
Ekran kartı: RX 470 4 GB GDDR5 256 Bit.
Işlemci: FX 8320 8 Core 4.4 OC'li.
Anakart: MSI 970A-G43 ya da G46 idi.
RAM: Kingston 2x4 GB 1600 MHz Dual Channel.
Monitör: 1900X600 çözünürlük 60 MHz.

Sorunum: Ben ne yaparsam yapayım nihai performanstan tutunda diğer performans arttırıcı denemeleri uygulasam da dar boğaz yiyorum ve bir türlü çözümünü bulamıyorum bayağı araştırdım örnek videolara da bakmaya çalıştım karşılaştırdım çoğu yerde dar boğaz yemezsin diyor insanlar bende bilenlere sorayım dedim.

Oynadığım oyunlar: Warzone - Apex Legends - CS GO vb.
Sıkıntı olan Warzone üstün grafikli bir oyun olduğunu bildiğim için pek önemsemedim fakat Apex ve CS:GO'da bile dar boğaz yiyorum garip olan şey ise bir kullanıcı BF 1'de dene yemezsen orada yemiyorsundur dedi oynadım o oyunda çok ama çok nadir bir şekilde FPS düşüp çıkmalar yaşadım ama Apex ya da CS GO'da yediğim kadar hiç yemedim.
Tekrarlıyorum ki yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler kolay gelsin ☺

Not: Sistem sıcaklıklarım 70'i geçmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekli çekirdek performansı düşük bir işlemci bu yüzden darboğazlar yaşanabilir çoklu çekirdek kullanan uygulamalarda ya da oyunlarda sıkıntısız kullanabilirsiniz.

Anlıyorum teşekkür ederim sizlere :)
Tekli çekirdek performansı düşük bir işlemci bu yüzden darboğazlar yaşanabilir çoklu çekirdek kullanan uygulamalarda ya da oyunlarda sıkıntısız kullanabilirsiniz.
Bütçem çok kısıtlı ama bana minimum fiyat ile dar boğazı engellicek alabileceğim işlemci önerir misiniz peki rx 470 i besleye bilecek

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı