RX 480 4 GB ısınma sorunu

Kusanagi

Decapat
Daha fazla  
İyi forumlar, ekran kartım RX 480 4 GB. MSI Afterburner'dan fan hızını %70'e alıyorum ve ekran kartım 78-82 derece oluyor. Bu ekran kartına sorun yaratır mı? Yardım ederseniz çok sevinirim.

@Kusanagi Kartın modeli nedir? Eğer kaliteli bir termal macunu doğru bir şekilde uyguladıysan ve kasa içi hava sirkülasyonun güzelse aklıma kartın modelinin (eğer çift fanlı ise) ısıya sebep olduğunu düşünüyorum.

@Kusanagi Kartın modeli nedir? Eğer kaliteli bir termal macunu doğru bir şekilde uyguladıysan ve kasa içi hava sirkülasyonun güzelse aklıma kartın modelinin (eğer çift fanlı ise) ısıya sebep olduğunu düşünüyorum.

ASUS AMD RX 480 çift fanlı. Kasa ekran kartına göre biraz küçük kalıyor. Ekran kartı kasanın yarısından çoğunu kaplıyor ve 5 fanı var. Kasanın tek kapağını ve balkonun kapısını açtığım da sıcaklığı düşüyor fakat içi tozlanıyor. Onun dışında Maksimum 10 senedir bilgisayar işinde uğraşan akrabam var. Termal macununu o yaptı ve sıcaklık hala aynıydı.

ASUS AMD RX 480 çift fanlı. Kasa ekran kartına göre biraz küçük kalıyor. Ekran kartı kasanın yarısından çoğunu kaplıyor ve 5 fanı var. Kasanın tek kapağını ve balkonun kapısını açtığım da sıcaklığı düşüyor fakat içi tozlanıyor. Onun dışında Maksimum 10 senedir bilgisayar işinde uğraşan akrabam var. Termal macununu o yaptı ve sıcaklık hala aynıydı.
Bilgin varsa undervolt yapabilirsin. Benim kasa tek egzoz çıkışlı, Asus RX 580 çift fanlı kullanıyorum. 70 dereceyi görüyordum, undervolt yapınca 60-65 sabitlendi. Ama bazı oyunlarda reset atıp ayarları sıfırlıyordu bende uğraşmayı bıraktım. Zor bir işlem değil kademe kademe, azar azar voltajları kısarak denemen lazım. Gene de uyarımı yapayım, birden fazla düşürürsen voltajları, kartının bozulma ihtimali var. Akrabana söylersen anlayacağını düşünüyorum.

Bilgin varsa undervolt yapabilirsin. Benim kasa tek egzoz çıkışlı, ASUS RX 580 çift fanlı kullanıyorum. 70 dereceyi görüyordum, undervolt yapınca 60-65 sabitlendi. Ama bazı oyunlarda reset atıp ayarları sıfırlıyordu bende uğraşmayı bıraktım. Zor bir işlem değil kademe kademe, azar azar voltajları kısarak denemen lazım. Gene de uyarımı yapayım, birden fazla düşürürsen voltajları, kartının bozulma ihtimali var. Akrabana söylersen anlayacağını düşünüyorum.

Yaptım. Artık ekran kartım çöküyor teşekkür ederim. :)

Yaptım. Artık ekran kartım çöküyor teşekkür ederim. :)

Hocam ısınmasının sebei ekran kartının sogutucu blogu ekran kartına tam temas etmiyordur veyahut vidaları tam sıkmadığınızdan dolayı da ısınıyor olabilir veya termal macunu çok kalın sürmüşsünüzdür o yüzden de olabilir undervolt vs yapmanıza gerek yok direk soğutucu bloğa bakarsanız sorunu çözebileceğinizi düşünüyorum.

Geri
Yukarı