RX 480 Ekran Kartına Monitör Önerisi

Alp Çiçek

Kilopat
Makaleler
3
Msi Rx480'li bir sistemim var eski monitörüm işe yaramıyor. Sizden ricam bana bir monitör önermeniz.
●Freesync
●1ms-2ms
●75Hz (Eğer aynı fiyata varsa 120Hz)
●Renklerin canlı olması (grimsi ve kağıt gibi olmaması, ben baktığım mesela kırmızıyı capcanlı görebilmeliyim)
●Max 600-700 TL
●İleride ekran kartına upgrade yapacam bunun için 1920x1080 yeter mi, yoksa daha üstü lazım mı? Daha üst bir ekran kartı için. Mesela GTX1080 için 1080p kullanır mıydınız?
Yardımcı olursanız sevinirim Forza horizon, CS:GO, LOL, GTA 5 gibi oyunlar oynuyorum ve bir sorum daha olacak kusura bakmayın. IPS ekranlar daha canlıymış sanırım ama ışık vurmaması lazımmış. Eğer böyle ise tercih etmem ama eğer böyle bir durum yok ise IPS ekran hoş olur. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşın dediği gibi Viewsonic VX2257 ya da aynı özelliklere sahip olan AOC G2260. İkisi de 1MS ve 75HZ. Artı ikisinde de DP çıkışı mevcut.
1080P için RX480 yeterlidir. Artı bu monitörler Freesync destekler. Bu da olumlu bir yön daha.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı