RX 480 Özel Model Beklenmeli mi ?

Hocam peki 70 FPS alıyorsun diyelim. 2 teknoloji ile de sabitledin yine aynı akıcılığı alır mıyız? Normalde 60 FPS altında Vsync açınca ekranda takılmalar oluyordu hafiften.

FreeSync açtıktan sonra kaç FPS'de sabitlerseniz sabitleyin takılma yırtılma olmaz.

Tercihen monitörünüzün Hz değeri ile sabitlemeniz, bu durumda ekran kartınız gereğinden fazla kendini yormayacak, bu sebepten daha uzun ömürlü kullanabileceksiniz. Tabii ki elektrik faturanıza da çok ufacık bir olumlu katkıda bulunacaktır.

Hocam bende takılma olmuyor, Monitörümü seviyorum ve bu saatten sonra iade etmezler herhalde, son sözünüz nedir ? Gideceğim birazdan vatana Rx 480'e elveda mı ?
Evet elveda, yeni kartın hayırlı olsun :)

Benim ki Full Hd buda 2 k gbi mi ?
Çözünürlükle alakası yok, FreeSync inceleme videolarını izlemeden bunu sana burada anlatmak çok zor.
Özetle: FreeSync ve V-Sync açmadıgında bir kare çizilmeden yeni bir kare çizilmeye başlanıyor, bu da yırtılma olarak sana yansıyor.
V-sync açtığında ve ekran kartın düşük fps verdiğinde ise, yeterli kare gelmediğinden dolayı önceki kare ile tamamlıyor bunu monitör, bu da takılma oluyor.

Hocam ben Rx 470 alacağım kalan para ile de 16 g ram yapmayı düşünüyorum.
Bu arada vatanda ki adamlara referans olmayanı mı verme diyeyim nasıl anlayacağım adamın referans vermediğini ?

Kutuda '' NİTRO'' yazacak, fiyatı da 1005TL olacak :)

FreeSync açtıktan sonra kaç FPS'de sabitlerseniz sabitleyin takılma yırtılma olmaz.

Tercihen monitörünüzün Hz değeri ile sabitlemeniz, bu durumda ekran kartınız gereğinden fazla kendini yormayacak, bu sebepten daha uzun ömürlü kullanabileceksiniz. Tabii ki elektrik faturanıza da çok ufacık bir olumlu katkıda bulunacaktır.

Evet elveda, yeni kartın hayırlı olsun :)

Çözünürlükle alakası yok, FreeSync inceleme videolarını izlemeden bunu sana burada anlatmak çok zor.
Özetle: FreeSync ve V-Sync açmadıgında bir kare çizilmeden yeni bir kare çizilmeye başlanıyor, bu da yırtılma olarak sana yansıyor.
V-sync açtığında ve ekran kartın düşük fps verdiğinde ise, yeterli kare gelmediğinden dolayı önceki kare ile tamamlıyor bunu monitör, bu da takılma oluyor.
Hocam videosunu izledim bir fark göremedim, ayrıca takılma olmuyor demişsiniz fakat izlediğim karşılaştırmada oluyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı