RX 480 sistemde Valorant FPS arttırma

İşletim sistemi
Windows 10
150 ile 300 arasında çok farkı hissedeceğinizi sanmam ve ben olsam buna da şükür derdim(100'ün altına inseydi sıkıntı vardı). Bende onboard ekran kartı var. Oyun oynanmıyor.
Sonuç: Daha artacağını sanmam.
Bir de ayarlarınız nedir?

Ayarlarım Full düşükte.
Bir de FPS'im bazen 300 oluyor bazen de 70'e kadar düşüyor bunun nedeni nedir acaba sorun oyunda mı yoksa sistemim de bir ayarmı yapmam lazım.

Ani düşüşler nedeniylede FPS drop yiyorum 240 Hz monitörüm var 144 Hz çekip FPS de 144 de sabitliyorum ama sorun aynı ani düşüşler oluyor termal macunlarını 7 ay önce değiştirdim.
Hocam, eğer bilgisayardan azıcık anlıyorsanız Afterburner üzerinden kademeli bir şekilde OC yapın.

Valorant gibi bir oyun için yapmaya gerek yok. 16 GB RAM günümüz için bile yeterli. RAM'de FPS artışı sağlamaz zaten, RAM'den dolayı oluşan dropları bitirir.

AMD Radeon da güç aşımı yaptım Afterburner'de bir şeyler denedim ama ayar tekrar eski haline dönüyor.

Son düzenleme:
Ayarlarım Full düşükte.
Bir de FPS'im bazen 300 oluyor bazen de 70'e kadar düşüyor bunun nedeni nedir acaba sorun oyunda mı yoksa sistemim de bir ayarmı yapmam lazım.

Ani düşüşler nedeniylede FPS drop yiyorum 240 Hz monitörüm var 144 Hz çekip FPS de 144 de sabitliyorum ama sorun aynı ani düşüşler oluyor termal macunlarını 7 ay önce değiştirdim.

AMD Radeon da güç aşımı yaptım Afterburner'de bir şeyler denedim ama ayar tekrar eski haline dönüyor.
Full düşük değil ama ayarları biraz daha artırsan da denesen.

Ayarlarım Full düşükte.

Ani düşüşler nedeniylede FPS düşmesi yiyorum 240 Hz monitörüm var 144 Hz çekip FPS de 144 de sabitliyorum ama sorun aynı ani düşüşler oluyor termal macunlarını 7 ay önce değiştirdim.

Full düşük değil ama ayarları biraz daha artırsan da denesen.

Ortaya çekip de oynamıstım bir aralar aynıydı sorun.

Geri
Yukarı