RX 480 vs RX 470

Emresirkeci

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 aydır RX 480'in özel soğutmalısını bekliyorum artık yeter ben bıktım!!! Ortalama 5-6 gün içerisinde PC toplayacağım, 2 aydır çalışıyorum. Okul açılmadan şu son 19 gün oyun oynamak hakkım diye düşünüyorum ve çok da üzgünüm çünkü RX 480 hala özel soğutmalısını çıkarmadı! Ben de artık oyun oynamak istediğimden zorunlulukla RX 470'i alacağım. Büyük üzüntü duyuyorum, size 2 adet sorum var:
  1. RX 470 beni üzer mi?
  2. FreeSync bir monitör alacağım, RX 470 MSI modelinde bu arkasındaki ızgara var mı?
Yani DisplayPort'u ekran kartına takabilir miyim MSI modelinde? Ve bir sizden bir isteğim de DisplayPort alacağım, ne alacağıma karar veremedim. Önerinizi link atarak gösterir misiniz? Sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, RX480 madurlarından biriside benim ve dün itibari ile Sapphire RX470 sipariş ettim 900tl'e hepsiburada'dan.

RX470'e yapacağın ufak bir overclock ile refarans RX480 performansını rahatlıkla yakalarsın, ayrıca kartın overlock'a rağmen RX480 refarans'dan serin çalışır.

Monitör olarak AOC G2460VQ6 24" 1ms (Analog+HDMI+Display) Amd FreeSync Full Fiyatı bunu öneririm.

21.5'inclik varyantları da var, aynı şekilde viewsonic'inde 75Hz 1ms FreeSync destekli modelleri var, bunlara bakabilirsin.

Önerdiğim monitörün kutu içeriğinden HDMI, VGA ve Display Port kablosu çıkıyor.

Merhaba, RX480 madurlarından biriside benim ve dün itibari ile Sapphire RX470 sipariş ettim 900tl'e hepsiburada'dan.

RX470'e yapacağın ufak bir overclock ile refarans RX480 performansını rahatlıkla yakalarsın, ayrıca kartın overlock'a rağmen RX480 refarans'dan serin çalışır.

Monitör olarak AOC G2460VQ6 24" 1ms (Analog+HDMI+Display) Amd FreeSync Full Fiyatı bunu öneririm.

21.5'inclik varyantları da var, aynı şekilde viewsonic'inde 75Hz 1ms FreeSync destekli modelleri var, bunlara bakabilirsin.

Önerdiğim monitörün kutu içeriğinden HDMI, VGA ve Display Port kablosu çıkıyor.
Teşekkürler zaten ben de bahsettiğiniz monitörü alacaktım fakat display port içinden çıkıyor mu onu tam anlayamamıştım birde şimdi ben sapphire sipariş versem 8 GB lık modelini OC işlerini çok anlamıyorum PC ile alakalı her şey biliyorum ortalama fakat OC işleri ile uğraşmadığım dan fikrim yok onun yerine MSI modelini alsam MSI da bir porgram olması gerekiyor Sapphire alınca ben bunun OC sini nasıl yapacağım aklımda deli sorular ...

Dediğim gibi DP+HDMI+VGA kablo monitörün kutusundan çıktı. Viewsonic'te durum nedir bilmiyorum, bu monitörü kendim kullandıgımdan biliyorum :)

RX470'de şuanda en yüksek hızları Sapphire garanti ediyor, ayrıca şuanda tek arka plaka kullanan yine Sapphire.

Overlock için MSI Afterburner kullanabilirsin ( tüm ekran kartlarında kullanılıyor,hiçbir sıkıntı yok ).

Kullanımı da gayet kolay; Core Clock'u oyunlar çökmeyecek şekilde arttırıyorsun, Memory Clock'a pek dokunma, dokunursan da çok hafif dokun.

Bu basit overlock, birde voltaj vererek overclock yapabilirsin ama pek o işlere bulaşma hakim değilsen :)

Dediğim gibi DP+HDMI+VGA kablo monitörün kutusundan çıktı. Viewsonic'te durum nedir bilmiyorum, bu monitörü kendim kullandıgımdan biliyorum :)

RX470'de şuanda en yüksek hızları Sapphire garanti ediyor, ayrıca şuanda tek arka plaka kullanan yine Sapphire.

Overlock için MSI Afterburner kullanabilirsin ( tüm ekran kartlarında kullanılıyor,hiçbir sıkıntı yok ).

Kullanımı da gayet kolay; Core Clock'u oyunlar çökmeyecek şekilde arttırıyorsun, Memory Clock'a pek dokunma, dokunursan da çok hafif dokun.

Bu basit overlock, birde voltaj vererek overclock yapabilirsin ama pek o işlere bulaşma hakim değilsen :)
Ben en iyisi Afterburner dan şaş mıyım yoksa işim yaş ne ise her şey için çok teşekkür ederim görünüşe göre Sapphire alacağım o kadar da MSI tasarımına özenmiştim ama arka plaka olmadıktan sonra işler değişti :D Bu OC işleri içinde abi olmadı senin skybe adresini falan alırım öyle bana yardımcı olabilirsen şahane olur 5-10 gün içerisinde de zaten PC gelecek bu arada bir de sana bir şey sormak istiyorum abi ben şimdi Windows 10 iso dosyasını yükleyeceğim sonrada geçici key ler den birini kullanacağım ben sadece Windows'u yüklesem ve key girsem driverleri yüklemek zorunda mı kalırım yine yani iso dosyasının içinde driver ler var mı ?

Ben en iyisi Afterburner dan şaş mıyım yoksa işim yaş ne ise her şey için çok teşekkür ederim görünüşe göre Sapphire alacağım o kadar da MSI tasarımına özenmiştim ama arka plaka olmadıktan sonra işler değişti
MSI tasarıma oynuyor zaten, AMD ekran kartında Sapphire cidden bayağı iyi, hemde daha ucuz :)

Bu OC işleri içinde abi olmadı senin skybe adresini falan alırım öyle bana yardımcı olabilirsen şahane olur
Elimden geldiğince yardımcı olurum, ama senin grafik işlemcinin ne kadar OC olacağı tamamen sana düşen GPU'nun silikon kalitesi ile alakalı birşey, o yüzden yüksek overclock yapmayalım hiç, MSI Afterburner zaten sana sınır koyuyor, o sınırlar güvenli sınırlardır genel olarak, o sınırları manuel ayarlardan değiştirmediğin sürece karta zarar vermezsin.

PC gelecek bu arada bir de sana bir şey sormak istiyorum abi ben şimdi Windows 10 iso dosyasını yükleyeceğim sonrada geçici key ler den birini kullanacağım ben sadece Windows'u yüklesem ve key girsem driverleri yüklemek zorunda mı kalırım yine yani iso dosyasının içinde driver ler var mı ?
Çoğu Driveri internete bağlandığında yükler Windows10 fakat ekran kartı sürücüsünü falan elle kur :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı