RX 550 2GB - i5 6400 için güç kaynağı önerisi

praiseworthy

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, iyi sosyaller.

Elimde ikinci el satın aldığım bir kasa var. İçerisinde 8GB RAM, RX550 2GB ve i5 6400 bulunuyor. PSU arızası ile yaşanan, çoğunuzun da bildiği "Power supply surges detected during..." hatası sonucu PSU değişimi yapmakta karar kıldım. Güncel PSU'mun markasını tam olarak bilmiyorum, o yüzden size üzerinde okuyabildiğim bilgileri aktararak öneri isteyeceğim.

TX - Power Supply 400W
TXPSU400C1

Yeni bir güç kaynağı adına önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

@praiseworthy

O bütçe aralığında Aerocool VX Plus var. Çok iyi bir model değil ama aynı fiyattaki Rampage güç kaynaklarına para akıtmaktan iyidir. 800-900 TL seviyelerinde eli yüzü düzgün güç kaynağı bulamadım, bütçe artırmanız da pek işe yaramıyor anlayacağınız.

@praiseworthy

O bütçe aralığında Aerocool VX Plus var. Çok iyi bir model değil ama aynı fiyattaki Rampage güç kaynaklarına para akıtmaktan iyidir. 800-900 TL seviyelerinde eli yüzü düzgün güç kaynağı bulamadım, bütçe artırmanız da pek işe yaramıyor anlayacağınız.
Bahsettiğiniz model ile ilgili birden fazla ürün ile karşılaştım internet üzerinde. Hangi W değerine sahip olanı almamı önerirsiniz? Öneriniz için teşekkür ederim bu arada.

Rica ederim, kapasitesi en azından bu sistem için fark etmiyor. İleride çok yüksek güç tüketen sisteme geçilmeyecekse VX Plus 400 bile yeterli olur. VX Plus 350'den pek bahsetmiyorum, günümüzde neredeyse tüm ekran kartlarında PCIe güç girişi var, VX Plus 350'de de güç kabloları yok. VX Plus 400 tercih edebilirsiniz. Ya da ikinci elden sıfıra yakın VX Plus 400 modellerine bakabilirsiniz. Sıfır fiyatı biraz pahalı.

Rica ederim, kapasitesi en azından bu sistem için fark etmiyor. İleride çok yüksek güç tüketen sisteme geçilmeyecekse VX Plus 400 bile yeterli olur. VX Plus 350'den pek bahsetmiyorum, günümüzde neredeyse tüm ekran kartlarında PCIe güç girişi var, VX Plus 350'de de güç kabloları yok. VX Plus 400 tercih edebilirsiniz. Ya da ikinci elden sıfıra yakın VX Plus 400 modellerine bakabilirsiniz. Sıfır fiyatı biraz pahalı.
Çok güç tüketen bir sisteme geçeceğimi sanmam. Eğer o tarz bir hamle yapacak olursam, sıfırdan bir sistem hazırlarım gibi. Önerdiğiniz parçayı satın almayı planlıyorum. Bütçeyi biraz artırabilirsem belki 500'lük modeli tercih edebilirim. Yardım için minnettarım. 🙏

Geri
Yukarı