RX 550 4GB sistemde FiveM donmaya başladı

DÜNDAR_ALEMDAR

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
16 GB 1600 MHz CL11
SSD veya HDD modeli
256 GB SSD, 256 GB SSD
Ekran kartı
RX 550 4 GB
Anakart
OEM
İşlemci
İ5 3470
Merhaba, FiveM'a giriyorum. Bu sabah girdim hiç donmuyordu fakat şimdi girdim, oyunlarda donmalar oluyor. Sebebi nedir?

Not: termal macunu yeniledim ve CPU fan değiştirdim bunu taktım.

Merhaba, FiveM'a giriyorum. Bu sabah girdim hiç donmuyordu fakat şimdi girdim, oyunlarda donmalar oluyor. Sebebi nedir?

Not: termal macunu yeniledim ve CPU fan değiştirdim bunu taktım.
Fanı sıfır aldıysan işlemciye temas eden kısımda jelatin kalmış olabilir, ya da macunu güzel sürememiş olabilirsin. Aracı bir program ile sıcaklığı kontrol etmeyi dene. Örnek; MSI Afterburner ya da CoreTemp.

Fanı sıfır aldıysan işlemciye temas eden kısımda jelatin kalmış olabilir, ya da macunu güzel sürememiş olabilirsin. Aracı bir program ile sıcaklığı kontrol etmeyi dene. Örnek; MSI Afterburner ya da CoreTemp.
Hocam jelatin çıkardım. FiveM da 60 derece oluyor.

Yok bu sabah başka fan vardı o zaman 80 derece idi. Şimdi yeni taktım 60 derece oluyor fakat donmalar oluyor.

80 derece de donma daha azdı.
Yanlışlıkla başka bir ayarı değiştirmiş olabilir misin? Denetim masasındaki güç tasarrufu özelliği gibi. Bazı anakartlarda buna benzer ayar BIOS üzerinde de mevcut.

Yanlışlıkla başka bir ayarı değiştirmiş olabilir misin? Denetim masasındaki güç tasarrufu özelliği gibi. Bazı anakartlarda buna benzer ayar BIOS üzerinde de mevcut.

Hocam güç ayarında yüksek performansta. BIOS'u arayüzündende sıfırladım. Fakat gene aynı.

Geri
Yukarı