RX 550 oyun oynarken 80 derece

OttoSlayer

Kilopat
Daha fazla  
Oyun oynarken 80C'de çalışıyor. Normal mi, fazla mı? Hava sıcaklığı ile alakası var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınırda bir rakam ki uzun soluklu kart zarar görebilir. En son ne zaman termal bakım ve temizlik yaptın kasaya?

Sınırda bir rakam ki uzun soluklu kart zarar görebilir. En son ne zaman termal bakım ve temizlik yaptın kasaya?

3-4 hafta önce hava kompresörü ile detaylı şekilde tozunu aldıydım aynı şekilde 3-4 hafta önce macun yeniledim ama 80 derece. Şu anda kasanın kapağını açtım ve öyle deneyeceğim kaç dereceye çıkacak diye.

İşlemci için yük altına ise bu değerler normal hatta iyi diyebilirim ama boşta bu derecedeyse ondada sıkıntı var gibi.

Oyun oynarken bu değerlerde. Bu arada kasanın kapağını açtım oyun oynarken işlemci 63-65 ekran kartı 68 70 derece de geziyor.
Demek kasanın hava akışı iyi değil. İşlemci gayet iyi, ekran kartı da makul seviyelere düşmüş diyebilirim eğer senin için sorun olmayacaksa kapak açık kullan havalar soğuyuncaya kadar. Sürdüğün macunda fena olmayan iyi bir macun. Son olarak bir sorum daha var hangi drıver kurulu şu anda?

Demek kasanın hava akışı iyi değil. İşlemci gayet iyi, ekran kartı da makul seviyelere düşmüş diyebilirim eğer senin için sorun olmayacaksa kapak açık kullan havalar soğuyuncaya kadar. Sürdüğün macunda fena olmayan iyi bir macun. Son olarak bir sorum daha var hangi drıver kurulu şu anda?

AMD Software Adrenalin Edition 22.6.1 kurulu şu anda. Ekran kartı 72 73 oluyor sonra 69 70'e kadar düşüyor. İşlemci sabit 63 65. kapağı açık kullanmak benim için sorun değil ama aniden çok fazla toz kaplamasın.

AMD Software Adrenalin Edition 22.6.1 kurulu şu anda. Ekran kartı 72 73 oluyor sonra 69 70'e kadar düşüyor. İşlemci sabit 63 65. kapağı açık kullanmak benim için sorun değil ama aniden çok fazla toz kaplamasın.
22.5.1 demek istedin galiba :). Bende de o kuruluydu 2 gün önce Radeon: Host Services uygulaması %20-30 arası CPU kullanmaya başladı DDU ile güvenli mod da kaldırp 22.8.2 ye geçiş yaptım daha sağlıklı çalıştı ve sıcaklık değerini 3-4 derece düşürdü istersen sende deneyebilirsin.

Geri
Yukarı