RX 550 PUBG Çözünürlük Sorunu

Global_King

Hectopat
Öncelikle herkese iyi günler diliyorum.

Benim sıkıntım tam olarak PUBG oyunu ile ilgili. Sıkıntımın asıl kaynağına gelecek olursak. 2 monitörüm var. Birisi 1920x1080 ve birisi 1280x1024. Oyunlarda kullandığım 1920x1080 monitörüm bozuldu ve maalesef 17 inç olan monitörü kullanmak zorundayım. Fakat bu monitör ile asıl oynamakta olduğum PUBG oyununda sıkıntı yaşıyorum.

Sıkıntılarımı tek tek resimlerle ve altlarına açıklamalarıyla belirtmek istiyorum;

Ekran kartım: RX550

1- Öncelikle ilk sıkıntım oyunu full screende 1280x1024 oynayamıyorum. Full screende maksimum 1280x768 görülüyor ki bu görüntüde ise oyunum aşırı pikselleniyor ve uzakları görmem zorlaşıyor. Fakat FPS olarak gayet iyi bir değer alıyorum.
(Resim-1)

2- Eğer ki oyunu fullscreen windowed yaparsam. Oyunu 1280x1024 olarak oynayabiliyorum, bu seferde hem aşırı bir FPS düşüşü oluyor, hemde silah aşırı yakın oluyor ve cisimler aşırı büyük görünüyor. (Resim-2)

3- Son olarak pencereli moda aldığım zaman 1920x1080 dahi seçebiliyorum. FPS düşüşü oluyor fakat çok az seviyede oluyor. Fakat ekranın üst ve alt kısmındaki Windows barlarını kaldıramıyorum. (Resim-3)

Sorunumu anlattığıma göre gelelim, ne konuda yardım istediğime.

1- Full screende 1280x1024 yapabilmek için herhangi bir yol var mı? İnternette yazan "Windowsnoeditör" metin belgesinden çözünürlük ayarlayıp salt okunur yapınca, oyunda Ctrl+M ses kapama kombinasyonunu dahi yapınca oyun otomatik olarak 1920x1080'e alıyor ve ekran hata veriyor, oyunu kapatıp açamam gerekiyor.

2- Full screen windowed bölümünde herhangi bir şekilde 1920x1080 alabilir miyim? (Monitörüm bunu desteklemese dahi.)

3- Pencere moduna alınca 1920x1080 oynayabiliyorum (monitörüm desteklemeden). Pencere modundaki üst ve alt taraftaki Windows barlarından ve başlat menüsünden nasıl kurtulabilirim.

Benimle aynı sorunu yaşayan veya daha önce yaşamış kişiler yardımcı olursa sevinirim.

1.ve 3. resim SS'lerde çok benzer çıkmış fakat aralarında oyunda gerçekten aşırı bir fark var.

1. resim.jpg
2. resim.png
3. resim.png

@famous Yani şöyle 1920x1080 oluşturursam monitör desteklemiyor, Fakat oyun içinde pencereli ekranda 1920x1080 görüşü ve netliğinde oynayabiliyorum. Monitörümün desteklediği en yüksek çözünürlük 1280x1024 ise oyun içinde hiç bir şekilde tam ekran olarak oynanmıyor. Yani fullscreen bölümünden seçemiyorum.

@famous Yani şöyle 1920x1080 oluşturursam monitör desteklemiyor, Fakat oyun içinde pencereli ekranda 1920x1080 görüşü ve netliğinde oynayabiliyorum. Monitörümün desteklediği en yüksek çözünürlük 1280x1024 ise oyun içinde hiç bir şekilde tam ekran olarak oynanmıyor. Yani fullscreen bölümünden seçemiyorum.
AMD control panelden ekran kısmından VSR açıp dene.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı