Çözüldü RX 550 sistemde BIOS ekranı ve post ekranları gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

brandofcaesar

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba.
Bilgisayarımda post ekranları ve BIOS ekranı görünmüyor. Sorun HDMI kablom desteklemediğinden kaynaklı yanlış dosyayı amdvbflash uygulamasıyla flashladım ve ekran gitti bilgisayarcıya götürdüm halletti. Şu an BIOS ekranı vesaire gelmiyor. Eskiden bu sorunu Recep Baltaş'ın UEFI destekli yapma videosunu yapınca cözmüştüm ekran geliyordu ama renkler karışıktı, sorum şu: Nasıl HDMI driverlarını yüklerim ve GOP Update yaparım?
  • AMD RX550 ekran kartı.
  • BIOSTAR A32MH anakart.

VBIOS Burda

@claus Bakarmısın ?

@Recep Baltaş hocam kusura bakmayın hiçbir yerde çözüm yok bakabilir misiniz?

Son düzenleme:
Çözüm
O zaman bilen birisine yaptırt. VBIOS biraz tehlikeli, buradan tarif etmiyorum ben.
Napıcamı söyleyin ben yaparım anlıyorum az çok

O zaman bilen birisine yaptırt. VBIOS biraz tehlikeli, buradan tarif etmiyorum ben.
Çok ihtiyacım var

@claus hocam

Ne yapacağımı söyleyin ben yaparım anlıyorum az çok.

Çok ihtiyacım var.

@claus hocam.

Bakar mısınız?

Hertz'le alakalıymış önce çalışan bir ekrandaki Hertz ayarında çalıştırınca oldu.
Bilgisayarcı neyi haletti? Halletiyse BIOS neden gelmiyor? Bilgisayar normal şekilde açılıyor ve masaüstüne gelebiliyor musun?

Yanlış BIOS'u flashlayınca onu düzeltti şu an BIOS gelmiyor HDMI ile bağlıyorum Windows'a gelebiliyorum BIOS orada denediğimizde geliyor onun ekranında o VGA dönüştürücüyle yapıyor benim ekrands yok VGA girişi.

Bilgisayarcı neyi haletti? Halletiyse BIOS neden gelmiyor? Bilgisayar normal şekilde açılıyor ve masaüstüne gelebiliyor musun?

Napıcamı söyleyin ben yaparım anlıyorum az çok

Çok ihtiyacım var

@claus hocam

Ne yapacağımı söyleyin ben yaparım anlıyorum az çok.

Çok ihtiyacım var.

@claus hocam.

Bakar mısınız?

Hertz'le alakalıymış önce çalışan bir ekrandaki Hertz ayarında çalıştırınca oldu.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı