RX 550 sistemde formattan Sonra FPS Düşmesi

Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Bilgisayarımda disk hataları nedeni ile iyi bir onarımdan sonra format attım(diskleri rest ettim şuan sağlamlar.). İyi bir donanımım olmadığının farkındayım fakat, eskiden olduğundan çok fazla sorun yaşamaya başladım. Öncelikle GTA5 Eklentisi olan FiveM sorunum bunun üstüne gelişti. Normal gta ve online da hiç bir sorun yok fakat FiveM de sorun yaşıyorum, FPS resmen halay çekiyor, aynı FPS Drop sorunu Valorant'da da var.
Bilgisayar Donanımları: A8-7650K, RX 550, Corsair XMS3 DDR3 1600 C9 2x4GB, Seagate Momentus 2.5" 1TB, MSI A68HM-E33 V2.

-Windows 10 Sürüm 2004 Yapı 19041.208 64 Bit Türkçe UEFI olarak temiz kurulum yaptım.
-Windows Güncellemeleri yaptım.
-AMD Adrenalin Kurdum.
-https://www.techpowerup.com/download/visual-c-redistributable-runtime-package-all-in-one/ Bunu dll sorunu almamak için windows güncellemelerini yaptıktan sonra yükledim bilgi olarak vermek istedim bunu da.
-Eski Windows sürümünden emin değilim, fakat tüm güncellemeleri yapıyordum. Emin olmamakla birlikte 1903 sürümü olarak tahmin ediyorum.
yüklü olan programlarl.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Maalesef yok, kendiniz kontrol edeceksiniz. GTA Online'da problem yaşamayıp, volorant gibi bir oyunda yaşamanız da ilginç. Birkaç farklı oyunda daha deneyin. Sunucu ya da oyun ile ilgili bir problem gibi geldi bana.

GTA'da ayarları aşırı kıstığım için sorun olmuyor Valorant'da 60FPS alıyorum ama anlık 45 30 yerine göre 15 FPS'e anlık düşmeler oluyor.
FiveM'de özellikle şehir içinde donmaktan gezemiyorum bile
Maalesef yok, kendiniz kontrol edeceksiniz. GTA Online'da problem yaşamayıp, volorant gibi bir oyunda yaşamanız da ilginç. Birkaç farklı oyunda daha deneyin. Sunucu ya da oyun ile ilgili bir problem gibi geldi bana.

Visual C++ları güncellemelerden sonra kuruyorum bu bir sorun yaratır mı?

tüm hepsini kontrol ettim sorun yok :(
SORUN ÇÖZÜLDÜ.
Ram kullanım sorunu olmuş formattan sonra, ramları yerlerini değiştirerek denedim de sorun çözüldü. Kontrol etmek için Bilgisayarım > özellikler > orda ram yazıyor kullanılabilen yaklaşık olarak aynı olması gerekiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı