RX 550 Valorant FPS düşmesi

Sabenemre

Femtopat
Daha fazla  
  • i5 3470.
  • RX 550.
  • 8 GB RAM.
Merhabalar. Öncelikle eskiden Valorant'ta 100-120 FPS ve bazen 80-90'a düştüğü oluyordu. Birkaç güncelleme sonrası şu anda 80-90 FPS alıyorum ve çoğu zaman 60'a kadar düştüğü oluyor, nadiren de olsa 40-50'ye düşüyor. Umarım anlatabilmişimdir. Yardımcı olabilecek var mı?

• i5 3470.
  • RX 550.
  • 8 GB RAM.
Merhabalar. Öncelikle eskiden Valorant'ta 100-120 FPS ve bazen 80-90'a düştüğü oluyordu. Birkaç güncelleme sonrası şu anda 80-90 FPS alıyorum ve çoğu zaman 60'a kadar düştüğü oluyor, nadiren de olsa 40-50'ye düşüyor. Umarım anlatabilmişimdir. Yardımcı olabilecek var mı?
Turbox vakası gibime geliyor.
Sistemi hazır mı aldınız yoksa kendiniz mi topladınız.

Bende de RX 550 var. Bende eskiden daha yüksek FPS alırken son 1 2 haftadır düşük FPS sorunu çekiyorum. Birkaç forum sitesine daha baktım valoranta genel bir FPS lag sorunu var maalesef patch beklemekten başka çaremiz yok.
Ek olarak Valorant dışındaki oyunlarda sorun çekiyor musunuz?

Bende de RX 550 var. Bende eskiden daha yüksek FPS alırken son 1 2 haftadır düşük FPS sorunu çekiyorum. Birkaç forum sitesine daha baktım valoranta genel bir FPS lag sorunu var maalesef patch beklemekten başka çaremiz yok.

Hocam Sapphire ise olabilir Recep abi o markayı tercih etmeyin diyormuş, ayrıca her RX550 aynı model değildir.

Hocam Sapphire ise olabilir Recep abi o markayı tercih etmeyin diyormuş, ayrıca her RX550 aynı model değildir.

Sapphire kullanıyorum ben sadece valoranta problem var son 1 2 haftadır diğer oyunlarda bir problem yok ( CS:GO, FIFA, pes, GTA, PUBG)
Sapphire RX550 Pulse GDDR5 2 GB benim ki.

Dosya Ekleri

• 1616172959332.png
    1616172959332.png
    210,8 KB · Görüntüleme: 26
Turbox vakası gibime geliyor.
Sistemi hazır mı aldınız yoksa kendiniz mi topladınız.
Kusura bakmayın ilk defa bu sitede konu açtım kısa süreli ban yemişim :D
Toplama pc hocam turbox almadım
Umarım düzelir, belki güncellemelerden sonra kart yetersiz gelmeye başlamıştır. RX550 hangi modeli acaba?
4 gb XFX
Hocam kartla alakası olmadığını düşünüyorum benim sistem bile 200-240 olarak oynatıyor RX550 düşük bir kart değil.
Son 1 veya 2 haftadır böyle hocam csgo da 150 nin altını pek görmüyorum ama pubgde de önceden 80 civarı iken şimdi 50 civarı
Dediğim gibi pubg de sorun yaşıyorum bu aralar başka oyun da oynamıyorum pek o yüzden bilmiyorum
Sapphire kullanıyorum ben sadece valoranta problem var son 1 2 haftadır diğer oyunlarda bir problem yok ( CS:GO, FIFA, pes, GTA, PUBG)
Sapphire RX550 Pulse GDDR5 2 GB benim ki.
Bir çözüm yolu bulabildiniz mi?

Geri
Yukarı