RX 5500 XT ekran kartı garanti süresi

Emre Bayam

Decapat
Merhaba, 12 şubat 2021 aldığım ürünün garanti sorgulamasına baktığımda 2023/10/13 biteceği yazıyor. Bu da garantinin 2020/10/13 de başladığı anlamına geliyor. İncehesap iadeli ürünleri mi satıyor? Zaten şu an ekran kartı garantide arızalandı ve değişim talebi oluşturmama rağmen bana muadil olarak 1650 önerdiler ve üstüne 800 TL istiyorlar. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Ekran kartım ASUS Dual RX 5500 XT.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu onların hatası, kesinlikle geri adım atmayın. Muadili ile değiştirilmesini sağlayın bir şekilde(1650 değil tabiki) . Ekran kartı fiyatları malum, belki de bu yüzden ağlıyorlardır.

Bu tip ürünlerin garantisi genelde ülkeye girdiğinde başlar. Hatta mümkünse anakartın falan seri numarası ile garantisini sorgularsanız aldığınız tarihten 4-5 ay önce çıkar. İşte bu yüzden garantiye yollarken fatura istiyorlar ki aldığınız tarih anlaşılsın ve ona göre işlem yapılsın diye, fakat fatura kayıpsa bu sefer seri numarasından üç aşağı beş yukarı bir tarih bulup ona göre işlem yapıyorlar. Son olarak yanlış bilmiyorsam fatura ile mail atınca tarihi düzeltiyorlardı.

Merhaba, 12 şubat 2021 aldığım ürünün garanti sorgulamasına baktığımda 2023/10/13 biteceği yazıyor. Bu da garantinin 2020/10/13 de başladığı anlamına geliyor. İncehesap iadeli ürünleri mi satıyor? Zaten şu an ekran kartı garantide arızalandı ve değişim talebi oluşturmama rağmen bana muadil olarak 1650 önerdiler ve üstüne 800 TL istiyorlar. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Ekran kartım ASUS Dual RX 5500 XT.

RX 5500 XT aşağısında bir kart almayın kesinlikle. Ayrıca arkadaşın dediği gibi ülke sınırlarına girdiği tarihten itibaren başlamış olabilir.

Aşağısında bir kart almayacağım kesinlikle hakkımı sonuna kadar kullanacağım.

Bir arkadaş stok sorunundan dolayı RTX1070 modeline 2070 almıştı sanırsam. Çok daha düşük bir kart vermeyi teklif etmişti firma, arkadaşta hakkını arayarak uğraştı ve 2070 modelini almıştı diye hatırlıyorum. Kolay gelsin iyi günler.
Pardon RTX1070 yazmışım alışkanlık :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı