RX 5500 XT oyun performansı

Zula-ETS gibi oyunlarda test yapmak mantıklı olmaz.
GTA 5-PUBG ekran kartını yüke sokacak oyunların testini yapın.

Evet arkadaş doğru söylemiş Zula gibi çöp bir oyunda neyin testini yapıyorsun ekran kartına yük bile bindirmez PUBG ve GTA 5'im yok diyorsan yap FurMark testi burada sonuçlarını paylaş ona göre ekran kartının performansını değerlendirelim.

Fortnite FPS değeriniz normal.
Hocam kesin emin misiniz?
Evet arkadaş doğru söylemiş Zula gibi çöp bir oyunda neyin testini yapıyorsun ekran kartına yük bile bindirmez PUBG ve GTA 5'im yok diyorsan yap FurMark testi burada sonuçlarını paylaş ona göre ekran kartının performansını değerlendirelim.
Furkmark stress testi mi frukmark benchmark testimi hocam hemen söyleyeyim size sonuçları
1x8 GB yetersiz çoğu güncel oyunda hem de tek kanaldan ötürü sistemin performansını geri çeker. Youtube'da başkalarının testlerini izlediysen seninkilerin düşük gelmesi normal çoğu kişi 2x8 GB kullanıyor çünkü.
İnşAllah bu yüzdendir fps değerlerim hocam

Fortnite destansı ayarlarda 60-70.

Bence düşük. Burada epic ayarlarda 100 FPS civarı alıyor. Gördüğüm kadarıyla RAM kullanımı da 9 GB civarı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence düşük. Burada epic ayarlarda 100 FPS civarı alıyor. Gördüğüm kadarıyla RAM kullanımı da 9 GB civarı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ram kullanımı 30 40 fps düşürür mü hocam?

Ram kullanımı 30 40 FPS düşürür mü hocam?

Ayar, çözünürlük vb. duruma göre RAM kullanımının arttığı yerde düşürür. Performans konusunda şüphen varsa önce sistemin eksiksiz olmak zorunda. Bunun için de 2x8 GB RAM'e ihtiyacın var. Ryzen işlemcili ve 5500 XT'li sisteme 1x8 GB takmak performans sorunu yaşamak istiyorum demektir. Windows güncel ve sürücülerin düzgün yüklüyse sorun ya oyundadır ya da RAM'de.

Ayar, çözünürlük vb. duruma göre RAM kullanımının arttığı yerde düşürür. Performans konusunda şüphen varsa önce sistemin eksiksiz olmak zorunda. Bunun için de 2x8 GB RAM'e ihtiyacın var. Ryzen işlemcili ve 5500 XT'li sisteme 1x8 GB takmak performans sorunu yaşamak istiyorum demektir. Windows güncel ve sürücülerin düzgün yüklüyse sorun ya oyundadır ya da RAM'de.
Hocam ınşAllah dediğiniz gibidir. Ekran kartı veya işlemci arızalı değildir. Ram alırım Allahın izniyle.

@Huseyinatik o parçalarda arıza olsa sistemi sorunsuz kullanıp oyun bile oynayamazsın. Şu anda sisteminde en temel ihtiyaç ikinci RAM'i eklemek. Şimdilik idare et, RAM'i tamamladıktan sonra farklı problem yaşarsan buradan destek istersin.
Hocam arıza dediğim parçaların tam performans verememesi anlamında bir arızaydı. Zaten ekran kartından ve PSU dan coil whine sesi geliyor bu yüzden ikiside arızalı gibi hissediyorum( coil whine ses dişinda bi sorun oluşturmazmiş öyle biliyorum)

Geri
Yukarı