RX 5500 XT sistemde Fortnite'ta FPS düşüyor

Huseyinatik

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, mevcut sistemimde Fortnite'ta destansı ayarlarda ortalama 60-80 arası FPS alıyorum. Bilmiyorum bu FPS değerlerinde normal mi ama şöyle bir sorun var: Uçakta 90 FPS alıyorum, atladığım zaman FPS 30'a kadar düşüyor. Bu neden kaynaklanıyor olabilir? Bir de lobideyken fareyi hareket ettirince düşüş giriyor.
  • B450M S2H V2 ANAKART
  • AMD Ryzen 5 3500X İŞLEMCİ
  • XFX RX 5500 XT 8 GB EKRAN KARTI
  • XPG 8 GB 3200 MHz RAM
  • James Donkey 120 GB SSD
  • Zalman Gigamax 550W PSU
Sistemim bu.

Arkadaşlar, mevcut sistemimde Fortnite'ta destansı ayarlarda ortalama 60-80 arası FPS alıyorum. Bilmiyorum bu FPS değerlerinde normal mi ama şöyle bir sorun var: Uçakta 90 FPS alıyorum, atladığım zaman FPS 30'a kadar düşüyor. Bu neden kaynaklanıyor olabilir? Bir de lobideyken fareyi hareket ettirince düşüş giriyor.
  • B450M S2H V2 ANAKART
  • XPG 8 GB 3200 MHz RAM
Sistemim bu.

RAM 8 olduğu için. Bende de oluyordu, çift kanal yapınca geçti.

James Donkey 120 GB olarak geçiyor. Model bilmiyorum.

Hocam, herkes çift kanal diyor. Tek kanal RAM bu derece sorun oluşturur mu ya?

Hocam, tek kanal bu kadar sorun oluşturuyor maalesef. Ben de ilk başta tek 8 olarak kullanıyordum. Sonradan bir 8 daha aldım. Bütün droplar çözüldü.

• B450M S2H V2 ANAKART
  • XPG 8 GB 3200 MHz RAM
Sistemim bu.
Hocam konuyla alakasız ama ekran kartı fortnite'da o ayarlarda kaç derece oluyor?
Fan ayarını otomatikte mi kullanıyorsunuz?
Bir de kasa modeliniz nedir?

Hocam konuyla alakasız ama ekran kartı Fortnite'da o ayarlarda kaç derece oluyor?
Fan ayarını otomatikte mi kullanıyorsunuz?
Bir de kasa modeliniz nedir?

Sıcaklıkdan dolayı olacağını sanmıyorum. Arkadaşımda da oluyor bu sorun RAM aldı geçti onun da.

Geri
Yukarı