RX 5500 XT sistemde oyunlarda driver çöküyor

iskorpix27

Kilopat
RAM
16 GB
Ekran kartı
RX 5500 XT.
Anakart
B450m S2H
İşlemci
Ryzen 5 2600X
Selamlar, yaklaşık 1 aydır oynadığım oyun olan Valorant'ta sürekli crash alıyordum. Bazen hata veriyor bazen hata vermeden direkt alt+F4 çekmiş gibi kapanıyor bazen de bilgisayar yeniden başlatılıyordu. Riot Games destek ile iletişime geçip dedikleri ne varsa yaptım ancak düzelmedi. Ben de sorun Valorant'ta diye Tom Clancy's Rainbow Six: Siege yükledim. Oyuna girdim ve bilin bakalım ne oldu bu oyunda da crash verdi. Sistemimi kendim topladım. Ekran kartı sürücüsünden dolayı olabileceğini düşünüp DDU ile silip eski sürüm driver yükledim ama yine crash verdi. Sistem parçalarını FurMark, perfromancetest, BurnInTest gibi birçok uygulama ile test ettim ancak sorun çıkmadı. Bu crash hatasını nasıl çözebilirim? BIOS güncel son sürüm.

Selamlar, yaklaşık 1 aydır oynadığım oyun olan Valorant'ta sürekli crash alıyordum. Bazen hata veriyor bazen hata vermeden direkt alt+F4 çekmiş gibi kapanıyor bazen de bilgisayar yeniden başlatılıyordu. Riot Games destek ile iletişime geçip dedikleri ne varsa yaptım ancak düzelmedi. Ben de sorun Valorant'ta diye Tom Clancy's Rainbow Six: Siege yükledim. Oyuna girdim ve bilin bakalım ne oldu bu oyunda da crash verdi. Sistemimi kendim topladım. Ekran kartı sürücüsünden dolayı olabileceğini düşünüp DDU ile silip eski sürüm driver yükledim ama yine crash verdi. Sistem parçalarını FurMark, perfromancetest, BurnInTest gibi birçok uygulama ile test ettim ancak sorun çıkmadı. Bu crash hatasını nasıl çözebilirim? BIOS güncel son sürüm.
Ekran kartını resetlediniz mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vanguard nedeniyle de olabilir. Kaldırıp tekrar yükleyip deneyin. Bir de Discord tarzı program falan açıksa kapatıp deneyin. Afterburner da dahil.

Ekran kartını resetlediniz mi?

Evet garantiye de gönderdim hiçbir sorun yok dediler ama anlamıyorum driver çökmesini.
Vanguard nedeniyle de olabilir. Kaldırıp tekrar yükleyip deneyin. Bir de Discord tarzı program falan açıksa kapatıp deneyin. Afterburner'da dahil.

Bir tek Valorant'ta değil Days Gone FIFA gibi oyunlarda da oluyor.

Bende Sapphire RX 5600XT sürekli yaşıyordum internette bir tane BIOS buldum attım karta bir 1 aydır sürücü çokmesi yaşamadım umarım daha da yaşamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı