RX 5500 XT sistemde PUBG düşük FPS veriyor

nic0las

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Barış Akarsu dinliyor <3
Daha fazla  
Meslek
Sıradan Biri
Arkadaşlar 1 haftadır drop yemekteyim. Öncelikle şunu demem lazım 1 yıldır termal macun yenilemedim eğer bu sebep oluyor ise sıkıntı yok değişeceğim zaten.
Ek olarak şu anda kasayı yeni temizledim. Tozlanma olmuştu elimden geldiği kadarı ile sıfıra indirdim. Yani bunu göz ardı edebiliriz.
Örnek olarak PUBG'den gidelim.

Ekran Görüntüsü (5).png

Bu resimde doku ayarı hariç düşük ayarlarda oynamayı denedim. (sebebi çim gibi detayları azaltıp oyunu ciddi olarak oynamak içindi.) Lakin ekran kartı kullanımı çok dalgalı seyrediyordu. Bir 40 oluyordu bir 70. ekran kartı kullanımının 90'ın üzerine çıktığını hiç görmedim. Yani amacım sadece FPS arttırmak ve gereksiz detaylardan kurtulmak olsa da maalesef bir işe yaramadı.

Ekran Görüntüsü (6).png

Ekran Görüntüsü (8).png

Ekran Görüntüsü (10).png

Bu resimlerde ise her ayarı en yükseğe çektim. Ekran kartı kullanımı 95-97 arasında gezdi sürekli. FPS gene aynı kaldı ne yazık ki.

Asıl sorun mesela yükseğe çektiğimde 100-110 FPS alırken anlık olarak 60-70'e düşmesi.

(Ek olarak CS:GO oynarken de böyle bir sistemde 300 üstü rahat FPS alırken ortalık karışınca veya spray atınca 100-200 arasına düşmesi. Çok değil ama hafif bir kasma hissiyatı veriyor bana.)

Sistem:

1643212664682.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk resimde gördüğüm kadarıyla işlemcin darboğaz yapıyor olabilir. Ramlariniz kaç MHz de çalışıyor?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı