RX 5500 XT ve Ryzen 3 3100 sistemde The Witcher 3 düşük FPS

kenenoviçç

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Bugün The Witcher 3 indirdim. Oyunu ayarlardan orta yaptım ve FPS'yi sınırsıza aldım. Oyun oynarken kasma olmadı. Oyundan çıktıktan sonra AMD Radeon yazılımına girdim, FPS 55 yazıyordu ve işlemci için minimum karşılıyor yazıyordu. FPS'yi sabitlemedim. Bence oyun kendini 60'a sabitlemiş çünkü 55 az bir FPS, PC özellikleri için. PC özellikleri Ryzen 3 3100, RX 5500 XT 4 GB, 8 GB RAM, 600W PSU, 500GB hard disk. Bu arada monitör 60Hz. Ondan mı acaba?

Daha iyi performans için RAM'i 2x8 şeklinde çift kanal yapman lazım. Bir de ayarlarda ''Hairworks'' seçeneği açıksa kapa, performansa etkisi çok. AMD ekran kartlarında oyunda o ayar çıkıyorsa tabii. Oyunu Steam üzerinden aldıysan, ayarlar menüsünden oyun içi ayarlarına girersen oyun içi FPS'i aktif edebileceğin bir seçenek var. FPS takibini oyun içinden çıkmadan da yapabilirsin.

Gayet normal. Sistemin üst seviye değil.
evet kardeşim sistem üst seviye değil farkındayım fakat youtube ta aynı sistem le adamlar ultra ayarlarda 80fps alıyor.
Daha iyi performans için RAM'i 2x8 şeklinde çift kanal yapman lazım. Bir de ayarlarda ''Hairworks'' seçeneği açıksa kapa, performansa etkisi çok. AMD ekran kartlarında oyunda o ayar çıkıyorsa tabii. Oyunu Steam üzerinden aldıysan, ayarlar menüsünden oyun içi ayarlarına girersen oyun içi FPS'i aktif edebileceğin bir seçenek var. FPS takibini oyun içinden çıkmadan da yapabilirsin.
reis baktım kapalıymış zaten 5 aşşagı 5yukarı aynı alıyorum sıkıntı yok sağol

Son düzenleme:

Geri
Yukarı