Çözüldü RX 5500 XT video izlerken FPS dalgalanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Daha önce buna benzer bir konu açmıştım, sanırım kartta arıza var. Video izlerken FPS'de dalgalanmalar oluyordu. Ben de başka bir GPU (HD3450 gibi bir şeydi, eski bir kart) ile denedim. Yedek kart eski olduğu için testi 720P de yaptım, eski yedek kart ile videolar yağ gibi oynadı fakat benim RX 5500 XT'i takınca arada sırada FPS'de dalgalanmalar oldu. Servise göndermeden önce düzeltmem için bir önerisi olan var mı? Ve servisin (Delta) arızayı daha kolay tespit etmesi için ne yapabilirim?

Çözüm
@Erdinç Eren Alan 0 servise gönderin en temizi. 5500 XT sürücü sorunu az bir model 1-2 kere silip yüklemeye değişmiyorsa teknik arıza vardır. Bir kontrol etsin servis değişim çıkabilir.
Sürücüyü her baştan kurduğumda Radeon Software bana çift DPI ile ilgili bir şeylerle ilgili uyarı yapıp VSR açmamı öneren bir bildirim gönderiyordu. Anlamadığım bir şekilde Virtual Super Resolution'u açınca sorun düzeldi, emin olmak için 1-2 gün daha bu şekilde titizlikle deneyeceğim.
Sürücüyü kaldırıp baştan yüklemene rağmen bir değişme olmadıysa servise göndermek tek çare gibi görünüyor. Ayıplı ürün/arıza sebebiyle onu yapıyordur.
Evet göndereceğim sanırım.
2 defa silip kurdum :D
Uğraşma sakin gönder servise
Yazılımsal yönden uğraşacaktım fakat pek uğraşacak bir şey kalmadı.

@Erdinç Eren Alan 0 servise gönderin en temizi. 5500 XT sürücü sorunu az bir model 1-2 kere silip yüklemeye değişmiyorsa teknik arıza vardır. Bir kontrol etsin servis değişim çıkabilir.
Sürücüyü her baştan kurduğumda Radeon Software bana çift DPI ile ilgili bir şeylerle ilgili uyarı yapıp VSR açmamı öneren bir bildirim gönderiyordu. Anlamadığım bir şekilde Virtual Super Resolution'u açınca sorun düzeldi, emin olmak için 1-2 gün daha bu şekilde titizlikle deneyeceğim.

Çözüm

Geri
Yukarı