RX 5500 XT vs. GTX 1660

Bütçem 2600 (öğrenci olduğumdan 12 taksit şeklinde alacağım ondan dolayı 6 taksitli sitelerden alamam) civarında ve nakit değil frekans daha yüksekse genelde daha yüksek performans veriyor genele bakınca o nedenle o karta yakınlaştım nedenini açıklarsanız sevinirim ve iki 5500 XT arasında 500 tl var fark ne olur fps bakımndan?
MSI Gaming X modelinden biraz uzak durmanı öneririm. Bu kartta diğer 5500 XT'lerden daha yüksek frekans var ve bu iyi değil. Işıklı mışıklı olması önemli değilse bizzat kullandığım Sapphire Pulse 5500 XT 8 GB modelini öneririm hem daha ucuz hem de oldukça başarılı.

Alternatif olarak 1660 Super bakabilirsin, Super olmayan 16xx serisi kartların alınmasını mantıklı bulmuyorum.

Yeni sürücülerden sonra pek öyle olduğunu düşünmüyorum. 5500 XT 8 GB rakip olarak 1660 Super'e daha yakın duruyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar arada fiyat farkı var 1660 süper isterdim bende ama 2800 liraydı 3-4 hafta önce. Ben 5500xt 8gb aldım 1900 liraya karşılaştırma yaparken fiyat farkına bakalım 40 dolarlık fark var.

Bütçem 2600 (öğrenci olduğumdan 12 taksit şeklinde alacağım ondan dolayı 6 taksitli sitelerden alamam) civarında ve nakit değil frekans daha yüksekse genelde daha yüksek performans veriyor genele bakınca o nedenle o karta yakınlaştım nedenini açıklarsanız sevinirim ve iki 5500 XT arasında 500 tl var fark ne olur fps bakımndan?

Arada herhangi bir FPS farkı olmaz. O frekans değerleri Sapphire Pulse ile de OC ile ulaşabileceğin miktarlar. MSI Gaming X fabrikasyon frekansı yüksek ve bu modelde bundan dolayı sorun yaşayanlar vardı. Sapphire Pulse ile Gaming X arasında 500 TL'ye değecek hiç fark yok kartın ışıkları dışında.

Fiyatına göre ideal kartlar bana göre bu ikisi;

İlla ışığı olsun, tasarımı önemli dersen de Sapphire Nitro+ iyidir. Maalesef diğer tüm 1660 Super'ler ve 5500 XT'ler gereksiz pahalı.

Arada herhangi bir FPS farkı olmaz. O frekans değerleri Sapphire Pulse ile de OC ile ulaşabileceğin miktarlar. MSI Gaming X fabrikasyon frekansı yüksek ve bu modelde bundan dolayı sorun yaşayanlar vardı. Sapphire Pulse ile Gaming X arasında 500 TL'ye değecek hiç fark yok kartın ışıkları dışında.

Fiyatına göre ideal kartlar bana göre bu ikisi;

İlla ışığı olsun, tasarımı önemli dersen de Sapphire Nitro+ iyidir. Maalesef diğer tüm 1660 Super'ler ve 5500 XT'ler gereksiz pahalı.

1660 Superi beğeniyorum ama Gamegarajda satılıyor kaç yıl garanti sağlandığı ve güvenilirliği hakkında fikir verebilir misin?

En kötü ihtimalle 5500XT alacağım ama şansım varsa 1660 superi araştırıcam internetten belki bulabilirim daha güvenilir bir yerde

1660 Superi beğeniyorum ama Gamegarajda satılıyor kaç yıl garanti sağlandığı ve güvenilirliği hakkında fikir verebilir misin?

En kötü ihtimalle 5500XT alacağım ama şansım varsa 1660 superi araştırıcam internetten belki bulabilirim daha güvenilir bir yerde

2 yıl garantisi vardır. Palit eski bir üreticidir kartları genelde uygun fiyatlı olur. Kullanmadığım için sıcaklık değerleri ve sessizliği konusunda bilgi veremem ama şu anda bulabildiğim en uygun fiyatlı ve stoğu olan 1660 Super oydu. 5500 XT 8 GB olarak da Sapphire Pulse en ideal karttır Nisan'dan beri bir şikayetim olmadı hatta oldukça beğeniyorum.

İki kart da güzeldir burada bütçen devreye giriyor. Unutmadan bu iki karttan da oyunlarda ideal performansı almak için 2x8 GB RAM olsun sisteminde.

Msi base clock olarak 1845 olsada diğer markalar ile eş değer fps veriyor hemde şaşırtıcı bir şekilde ilk defa Gaming X ürünü bu kadar marka içerisinde en üste çıktı sıcaklık sıralamasında. Dk. 10:22
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Diğer markalar içerisinde şuanda da indirimde olan Asus Dual en serin çalışan oldu ve ardındanda Sapphire geldi. Tercih sizin :)
Asus dual : https://www.hepsiburada.com/asus-ra...xt-o8g-evo-p-HBV00000PXYF8?magaza=Hepsiburada
'Tercihen Sapphire Nitro+ da alınabilir :) Gayet serin çalışacağından eminim.

@BarbarosYANIK yalnız ASUS Dual ile Sapphire Pulse arasında 300 TL'ye yakın fark var. 1-2 derece ve 1 FPS için değmeyecek bir miktar. Ben Corsair 275R (önü kapalı olan) kasada 59-66 derece arası oynuyorum oyundan oyuna değişiyor.

Benim attığım videolara bakabilirsin, şimdi Shadow of The Tomb Raider yüklüyorum orada da 60-61 derece civarı. Pulse modeli şu haliyle bence en ideal kart. 2000 TL altına başka 5500 XT 8 GB bulunmuyor zaten.

@BarbarosYANIK yalnız ASUS Dual ile Sapphire Pulse arasında 300 TL'ye yakın fark var. 1-2 derece ve 1 FPS için değmeyecek bir miktar. Ben Corsair 275R (önü kapalı olan) kasada 59-66 derece arası oynuyorum oyundan oyuna değişiyor.

Benim attığım videolara bakabilirsin, şimdi Shadow of The Tomb Raider yüklüyorum orada da 60-61 derece civarı. Pulse modeli şu haliyle bence en ideal kart. 2000 TL altına başka 5500 XT 8 GB bulunmuyor zaten.

Evet tabi bencede o noktada problem yokta işte marka için bazen insan yönelmiyor değil :D Asus mu aa falan gibisinden Sapphire'e göre yoksa Sapphire kaliteli marka.
' -Ayrıca bir istekte bulunacağım Youtube'a yorum olarak yazacağım :) '

Yeni konular

Geri
Yukarı