Çözüldü RX 5500M AMD sürücülerin başlatılamama hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kefenci50

Hectopat
Dizüstü bilgisayar ve AMD Radeon Pro sürümü kullanıcısıyım fakat sürekli bilgisayarı her kapatıp açtığımda ekran kartı sürücülerinden birisi başlatılamıyor.
Windows 11'de de bunu yaşadım Windows 10'da da bunu yaşadım yani değişmiyor herhangi farklı Radeon sürümünde de aynı sorunu yaşıyorum.
Performansa bir etkisi artısı eksisi var mı çözemedim ama Radeon Software uygulamasında performans kısmında GPU 1 ve GPU 2 şeklinde gözükmüyor gördüğüm bu.
Bunun çözümü nedir acaba? Çok araştırdım, birçok yöntem denedim. Örnek: Windows'un aygıt yükleme ayarlarını kapattım. Yok çözemedim.

Hata kodu:

Device PCI\VEN_1002&DEV_7340&SUBSYS_130E1462&REV_C1\6&2214483a&0&00000009 had a problem starting.

Driver name: OEM44.inf
Class guid: {4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
Service: Amdwddmg.
Lower filters:
Upper filters:
Problem: 0x15.
Problem status: 0x0.

Ya APU'da bu hatayı alıyorum ya da diğer ekran kartında.

AMD Radeon sürümü 23.Q1.1
Ekran kartı - RX5500M.
İşlemci - Ryzen 5 5600H.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
DDU ile temiz bir şekilde GPU driverını silin. Sonra Full install yerine Driver only kurulum deneyin

Dediğin şekilde yaptım %70'te mavi ekran verdi.

Sıkıntıyı AMD Cleanup Utility ile silip Driver'ın WHQL sürümünü kurduktan sonra çözdüm. Tüm konularda sürekli DDU söyleniyor fakat AMD kullanıcısıysanız kullanmayın işe yaramıyor, bende yaramadı.
DDU ile temiz bir şekilde GPU driverını silin. Sonra Full install yerine Driver only kurulum deneyin

Dediğin şekilde yaptım %70'te mavi ekran verdi.

Sıkıntıyı AMD Cleanup Utility ile silip Driver'ın WHQL sürümünü kurduktan sonra çözdüm. Tüm konularda sürekli DDU söyleniyor fakat AMD kullanıcısıysanız kullanmayın işe yaramıyor, bende yaramadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben bu yaşıma kadar hep DDU ile sildim r285x'den beri AMD kullanıyorum.

AMD Cleanup'ı duymamıştım olurda lazım olursa aklımda olsun. Sorunun çözüldüğüne sevindim <3

Yeni konular

Geri
Yukarı