RX 5500XT için 40 derece nasıl?

dr1.6

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/ Müzisyen
Herkese merhaba. PC'yi alalı 5-6 ay falan oluyor. Pek fazla anlamadığım için falan Radeon Software ayarlarını kurcalamadım çok. Yalnızca FPS değerlerine ve sıcaklık değerlerine bakmak için giriyorum. Bugün bir videoda denk geldim, bu programdan ekran kartının fan ayarı falan da yapılıyormuş sanırım. Dediğim gibi pek anlamıyorum her şey otomatikte sanırım, kendim hiçbir ayar yapmadım. Aşağıya görsel bırakacağım, anlık sıcaklık değerleri nasıl sizce? Birkaç saat oyun oynadım ve oyunu kapattıktan sonraki değerler bunlar. Sizce herhangi bir ayarlama falan yapmalı mıyım kendim yoksa değerler iyi, otomatik halde bırakayım mı? Cevaplar için şimdiden teşekkürler 🙂👍

asdf.png

Oyunu kapattıktan sonra değil oyun içindeki sıcaklık değerleri lazım. Msı after burner kurup oyun içi sıcaklıklarına bakın. Radeon software da gösteriyor oyun içinde. Ctrl+shift+O tuşuna basın.

Bu değerler normal ama yükte kaç oluyor o önemli.
Witcher 3 ya da GTA oynarken bakmıştım değerlere. Uzun süre oynadığımda ekran kartını en yüksek 60-65 derece, işlemcide de yanlış hatırlamıyorsam 70 ve üzeri derecelerde gördüm. Fakat işlemci fanı asla turbo moda falan geçmedi. PC de bulunan Al suite 3 programındaki Fan xpert bölümünden işlemci fanını ayarlamıştım. Technopat youtube kanalında bunula ilgili bir video vardı hatta yanlış hatırlamıyorsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı