RX 5500XT sistem FPS düşüşü

Atakandlbs

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, sistemimde çok garip FPS droplar oluyor. Bazen GPU MHz'si düşüyor, bazen kullanım yüzdesi düşüyor. Dolayısıyla CS:GO'da 1280 1024 oynuyorum maça 300 350 FPS'le başlarken bir anda adam görünce veya uzak bir mesafeye bakarken FPS 160'a kitleniyor. Deathmatch atarken FPS zaten genelde 140 200 bandında seyrediyor arada 120'ye kadar düşüş yaşıyorum. Monitörüm 144 Hz olduğu için yırtılıyor.
Sistem özellikleri:
ASUS RX 5500XT 8 GB EVO
Ryzen 3 3100
B450 M k II
Power Supply 550W.
RAM Adata XPG 8 GB 3000 MHz CL16.
Format atıldı bilgisayara driverlar güncel.
Sadece oyun oynarken oluyor FurMark ve AIDA64 stress testinden geçiyor
Ekran kartı FurMark'ta olmasi gereken MHz de ve sıcaklıkta sizce sorunum donanımsal olabilir mi aldığım yerin teknik servisine vermeli miyim? Çok teşekkürler değerli yorumlarınız için.

RAM az geliyor olabilir. Oyundayken aşırı ısınma var mı? Güç kaynağını sorma sebebim güvenilir olup olmamasıyla ilgili. Güç kaynağını öğrenebilir miyim?

1080p Ultra ayarlara alıp oyna işlemcini ve ekran kartını bu tip oyunda dengede tutman lazım sen ekran kartını resmen saf dışı bırakmış tüm yükü işlemcine vermişsin 144Hz monitör kullanıyorsun bu ara 350-400 FPS almanın bir anlamı yok 1milyon konu açıldı bu konuda o konulara bakmanı tavsiye ederim.

B deyim ve tünele doğru bakarken fps 330 ama arkamı dönüp B side a bakarken 160 peki bu normal mi ?
Gaming gene teknis servise yollamak istiyorum ama düzeltebilirler mi hiç emin değilim benle aynı çözünürlük aynı sistem kullanan arkadaşım fps drop yaşamıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı