RX 5500XT sistem kendini yeniden başlatıyor

Kahraman67

Hectopat
İkinci elden.
RX 5500XT 4 GB.
Ryzen 5 2600.

Sıfır.

B450M-A Pro Max anakart.
Apacher panther 8+8 GB RAM.

Aldım.

Daha önceden de sıfır almış bulunduğum.
FSP Hyper Pro 80 550W PSU.
WD blue 2TB HDD.
240 GB SSD bulunuyor.

Oyunun ortasındayken oyun donuyor ve beni oyundan atıyor sürekli olmuyor ama neredeyse her gün oluyor. Belki 12 saatte belki 2-3 saatte sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklık değerlerini kontrol ediniz. Muhtemelen ekran kartı çok ısındığı için bilgisayarı yeniden başlatıyor.
Ekran kartı ısınmıyor gayet normal değerler ama şöyle Bir şey var MSI Afterburner da 2 tane gpu sıcaklık değeri var ve biri daha yüksek biri daha az

IMG_20230823_222915.jpg

Valorant ta oluyor genellikle çünkü bunu daha fazla oynuyorum ve değerler bunlar başka oyunlarda sıcaklık farkı 10-15 dereceyi bulabiliyor

Dosya Ekleri

• IMG_20230823_222915.jpg
    IMG_20230823_222915.jpg
    350,8 KB · Görüntüleme: 13
Oyun donup bilgisayar mı kapanıyor? Yoksa direk ilk ekran gidiyor bir süre açık kaldıktan sonra mı kapanıyor ufak detaylar verirsen çözüm bulmaya çalışırız.

Oyun donup bilgisayar mı kapanıyor? Yoksa direk ilk ekran gidiyor bir süre açık kaldıktan sonra mı kapanıyor ufak detaylar verirsen çözüm bulmaya çalışırız.
İlk önce oyun donuyor sonra PC reset atıyor ama dediğim gibi sürekli olmuyor. PC yi 3-4 gün önce topladım bazı parçalar önceden vardı bazılarını yeni aldım bazıları 2. El , 2-3 defa oldu 3-4 gün içinde

İlk önce oyun donuyor sonra PC reset atıyor ama dediğim gibi sürekli olmuyor. PC'yi 3-4 gün önce topladım bazı parçalar önceden vardı bazılarını yeni aldım bazıları 2. el, 2-3 defa oldu 3-4 gün içinde.

Hiç bilgisayar açılırken farklı renklerde çizgiler çıktığı oldu mu? Mor sarı kırmızı bozuk kareler ve hata çizgiler açılırken veya kullanırken.

Hiç bilgisayar açılırken farklı renklerde çizgiler çıktığı oldu mu? Mor sarı kırmızı bozuk kareler ve hata çizgiler açılırken veya kullanırken.

Bugün açarken karıncalandı monitör reset attım tekrar.

Bugün açarken karıncalandı monitör reset attım tekrar.

Şimdi de oyundayken kapandı yine monitör gitti, kasa hala çalışıyordu ama bu sefer.

PC'yi açtığımda bugün siyah ekrandı. Yeniden başlatınca düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı