RX 5500XT sistem oyun sırasında donuyor ve çöküyor

massterrevenq

Decapat
Daha fazla  
Herkese selam arkadaşlar. Bir süredir başıma gelen sorunu sizinle paylaşmak istiyorum belki yardımınız dokunur diye. Sistem özelliklerimi alt kısımda belirteceğim ve sorunu sizinle paylaşacağım.
Ekran kartı = MSI AMD RX5500 XT 8 GB OC.
İşlemci = AMD Ryzen 5 1600.
RAM = tforce vulkanz 8 GB+8 GB.
Anakart= elsa B350M a4.

Arkadaşlar sistemim bu ilk topladığımda bazı oyunlarda aşırı bir şekilde drop vardı. Belirli saniyeler örnek 3 saniyede bir drop olacak şekilde sorunum vardı. Bu kendi kendine düzeldi nasıl oldu bilemiyorum daha sonra oyunlarda fark ettiğim bir sorun vardı. Oyundaki dokularda özellikle tel çimen köşeler aşırı pikselasyonlu ve bozulmuş şekildeydi. Onu da birkaç ayarlama yapmaya çalışarak düzelttim şu sıralar oyunla mı alaksı var yoksa kartımla mı bilemiyorum fakat orijinal Mafia 3 Definitive Edition oynuyorken bellirli bir dakika sonra oyun donuyor ve ekran tepki vermiyor. Fakat arka planda müzik ve diğer sesler gelmeye devam ediyor. Reset atmak zorunda kalıyorum ve bilgisayar yeniden açıldığında sürücünün gitmiş olduğunu görüyorum yeniden yükleyip devam ediyorum oyuna ve sıkıntı olmuyor ama bazen bazı oyunlarda donuyor birkaç saniye sonra kendine geliyor ya da hiç gelmiyor. Bir gün bu şekilde olduğunda ekran kartını hareket ettirdim ve düzeldi tekrar. Sizce sorun nedir? Bu kartı ben Amerika'dan sıfıra almıştım bu arada sürücüler güncel.

Ekran kartını hareket ettirdiğinizde düzelmesi kötüye işaret. Kart düzgün monteli mi emin olabilir misiniz? Düzgün monteli değilse çoktan fiziksel sorunlar oluşmuştur kartta.

Ekran kartını hareket ettirdiğinizde düzelmesi kötüye işaret. Kart düzgün monteli mi emin olabilir misiniz? Düzgün monteli değilse çoktan fiziksel sorunlar oluşmuştur kartta.

Ekran kartım aslında bilgisayarcı tarafından montelendi ve sağlam duruyordu fakat bu tarz sorunlar ufak da olsa başından beridir var.

Eğer bunlar kartı hareket ettirince sorun ortadan kalkıyorsa slotta veya kartın giriş yerinde sorun var demektir.

Aslında sade bir defa oldu daha sonra aynısı olduğu zaman deneyince bir tepki alamadım. Başka oyunlarda yapmıyor farklı oyunlarda oynuyorum onlarda sorun olmuyor oyun seçiyor gibi.

Geri
Yukarı