RX 5500XT sistem Siyah ekran sorunu

332707

Hectopat
Sistemi İtopya'dan aldım. 10 Haziran'da kargodan geldi. 12 Haziran'da bilgisayarcıda kurup formatını yaptık ve o günden beri kullanıyorum. Nadiren, herhangi bir oyuna girdiğimde siyah ekran sorunu başlıyor. Herhangi bir tuşa bastığımda ya da mouse u oynattığımda 1 saniyelik siyah ekran geliyor. Yani oyunu oynatmıyor. Bilgisayarı yeniden başlatıyorum nadiren yine oluyor. Yine yeniden başlatıyorum oyunu tekrar açıp deniyorum yani sorun düzelene kadar bilgisayarı yeniden başlatıyorum. Genelde bu sorun oyuna başlayınca yani oyun başlar tam ekrana geçer öyle başlıyor oyunu kapatınca sorun düzeliyor ama oyunu açınca sorun devam ediyor. Bilgisayarı yeniden başlatınca düzeliyor nadiren düzelmiyor tekrar başlatıyorum. Bir keresinde oyundan çıksamda siyah ekran vermeye devam etti kasadan kapatıp açtım bilgisayarı.
Sorunun sebebi ne olabilir?
(Windows 10 Pro 64-Bit)

Sistem.

Ryzen 5 3600.
MSI Radeon RX 5500 XT Mech 8 GB OC.
MSI B450M-A PRO Max.
G.Skill 8 GB Ripjaws V kırmızı 3000 MHz CL16 DDR4 (2 adet)

Klavye ve ışıkların gitmesi garip bir sorun ekran kartı ile direkt alakalı olduğunu düşünmüyorum. Güç kaynağın nedir? Sürücülerin ve Windows'un güncel mi?

Yani klavye ve mousenin ışıklarının gitmesi derken hani PC kapalıyken ışıkları kapalı olurda ışıklar tuşa basınca gelirya öyle oluyor işte. Windows 10 2004 son sürüm driver son sürüm recommened kullanıyorum. Ama çok sık olmuyor bana hatta yazmadan önce olmuştu Shadow of the Tomb Raider'da ama sallanıyordum ayağım masaya çarptı ve oldu ondan önce de 2-3 hafta önce Forza oynarken oldu ama onda ayağım hiçbir yere çarpmamıştı. Bir de benim aptal Radeon driverim masaüstüne boşta iken %10'a yakın işlemci kullanıyor ne yaptıysam çözemedim onu forum forum dolaştım ama yok 10 kere sildim yükledim olmadı bende çare olarak çoğu kişide öyle yapmış kapatıyordum Radeon driveri görev yöneticisinden. Ondan dolayı kaynaklanıyor diyeceğim ama Forza oynarken format atmamıştım ve onda Radeon açıktı. PSU Corsair VS550 80+ güç kaynağının yetmemesi gibi bir durumda yok. Yani ben anlamadım neden oluyor. Çok büyük ihtimalle HDMI to VGA yapıyor.

Konu açmıştım zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı