Çözüldü RX 5500XT sistemde mavi ekran ve ani kapanmalar oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

Tuqsad

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bir süre önce İtopya'dan hazır sistem aldım. 3 gündür kullanıyorum ama bu 3 günde sistem 4 kez mavi ekran verdi ve 3-4 defa da aniden kapanıp açıldı bilgisayar. Memtest86 programını USB'ye yükleyip tarama yaptırdım fakat bir sorun bir hata çıkmadı. Komut yöneticisini yönetici olarak çalıştırıp SFC /scannow komutunu girdim fakat oradan da bir sorun gözükmedi. Kasayı açıp RAM'ları çıkarıp tekrar takmayı denedim işe yaramadı. Bilgisayarı aldığım da BIOS'u güncellemiştim ondan mı kaynaklanıyor diye düşünüp ilk aldığımda ki yüklü BIOS sürümüne tekrar geri yükledim ama yine de çare olmadı. Kasayı açıp yine inceledim yanlış takılan edilen bir parça var mı diye fakat herhangi bir sorun gözükmüyor. Minidump dosyalarını da yükledim bu konuya yardımcı olabilir misiniz?

Sistem bilgileri:

RAM'lar: 2 X G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
Anakart: Gigabyte B450M S2H V2 3600MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX anakart.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 MPK 3.6GHz 35MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci.
Ekran kartı: Sapphire Radeon RX 5500 XT Pulse OC 8 GB GDDR6 128 Bit.
Kasa: Power Boost VK-D501M 650W 80+ mesh panel Rainbow fan USB 3.0 mid Tower.
SSD: SanDisk 500GB Ultra NVMe M.2 SSD (2400 MB okuma / 1750 MB yazma)

Minidump dosyaları:
Minidump

Çözüm
Hocam merhaba. Bir süre yazamadım işimden dolayı. Bilgisayarı şöyle çözdüm; önce komple Windows'u sildim, sonra BIOS'u güncelleyip RAM'in XMP profilini açıp RAM frekanslarını yükselttim. Daha sonra Windows'u yükleyip, anakart chipsetini yükledim, ekran kartı driverini kurdum. Son olarak Windows'un güncellemelerini yükledim ve sorun çözüldü hocam. 3 gündür hiçbir şekilde mavi ekran hatası almıyorum. Konuyla ilgilendiğiniz için de teşekkür ediyorum size :)
Hocam merhaba. Bir süre yazamadım işimden dolayı. Bilgisayarı şöyle çözdüm; önce komple Windows'u sildim, sonra BIOS'u güncelleyip RAM'in XMP profilini açıp RAM frekanslarını yükselttim. Daha sonra Windows'u yükleyip, anakart chipsetini yükledim, ekran kartı driverini kurdum. Son olarak Windows'un güncellemelerini yükledim ve sorun çözüldü hocam. 3 gündür hiçbir şekilde mavi ekran hatası almıyorum. Konuyla ilgilendiğiniz için de teşekkür ediyorum size :)

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı