RX 5500XT VRAM sıcaklığı öğrenme

emircanunlts

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Kartımda VRAM sensörü bulunmuyor. Birkaç programla ve AMD'nin kendi yazılımıyla VRAM sıcaklığına bakmayı denedim fakat "0" yazıyor.

Mining yapıyorum, kartımın sıcaklığı 55-56 derecelerde havalardan dolayı fakat; elimi kasaya koyunca sanki yüzlerce derece gibi geliyor.

Sensörü olmayan kartın VRAM sıcaklığını bir şekilde öğrenebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öğrenemezsiniz ama GDDR6 bellekler, hele bir de Samsung bellek modülleri kullanıyorsa öyle çok aşırı ısınmıyor. 3080-3090 gibi kartlar daha çok ısınıyor GDDR6X ve Micron belleklerden ötürü. Bu yüzden 3070-3060ti daha çok tercih ediliyor miningciler tarafından.

3080’in GPU sıcaklığı 55 dereceyken VRAM’i 100 dereceyse, sizin kartın GPU 55 dereceyken VRAM 85-90 arası olur tahmini.

Öğrenemezsiniz ama GDDR6 bellekler, hele bir de Samsung bellek modülleri kullanıyorsa öyle çok aşırı ısınmıyor. 3080-3090 gibi kartlar daha çok ısınıyor GDDR6X ve Micron belleklerden ötürü. Bu yüzden 3070-3060ti daha çok tercih ediliyor miningciler tarafından.

3080’in GPU sıcaklığı 55 dereceyken VRAM’i 100 dereceyse, sizin kartın GPU 55 dereceyken VRAM 85-90 arası olur tahmini.
Micron'muş bellek hocam. Elimi kasaya koyduğum zaman elim yanıyor, kasada tutamıyorum elimi. Sıkıntı olmaz değil mi ?

GPU 55 dereceyse sıkıntı olmaz, demek ki kart ısınıyor ama fanlarla bu ısı atılıyor, siz ısının atıldığı yeri elliyorsunuz, sorun çıkması için bir sebep yok.

Geri
Yukarı