RX 560 70 derece oluyor

Eskalofrio

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba geçtiğimiz ay içerisinde mevcuttaki bilgisayarımı upgrade yaptım kullandığım sistem;

ECS H81H3-M4 anakart.
Intel i5-4750 işlemci.
DDR3 4+4 1333 MHz RAM.
Ve bu sisteme başlıkta belirttiğim gibi Sapphire marka AMD Radeon RX560 4 GB 128 Bit ekran kartını aldım. Çoğu oyunu ve yeni nesil oyunları sorunsuz bir şekilde kullanmaktayım fakat bildiğiniz üzere AMD'nin driver arayüzünde ekran kartının performansını görebiliyoruz. Global ayarları ben otomatik ve varsayılan ayarlarda kullanıyorum. Çoğu oyunlarda ısınma sorunu yaşamaktayım aslında ekran kartının fan hızı otomatik ayarlardayken genelde sabit kalıyor örneğin oyun başladıktan 5 dakika sonra 70 dereceleri görüyorum fakat 1050 RPM hızında dönmektedir ve bunu her oyunda yapmaktadır. Yani ekran kartı ısındıkça otomatik olarak fan hızı artmıyor ve sıcaklık düşmüyor. 70 derecenin de üzerine çıkmaktadır. Bu konu hakkında ne yapmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    39,1 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
Fan hızını arttırmaktan başka çözüm yok gibi duruyor.
manuel olarak arttırabiliyorum evet ancak bunu her seferinde resmen yapmam gerekiyor ayrıca bu ekrandan her oyun için belirli bir derece ve fan hızı yaptım bu çok can sıkıcı bir durum aslında sürekli bununla uğraşmak zorunda kalıyorum resmen ayrıca en son sürüm driver yüklü neden böyle oldugunu çözemedim bir türlü başka bir çözüm yok mudur acaba

Yeni konular

Geri
Yukarı