RX 560 81 derece, i5 6400 72 derece

Marlesfo_16

Centipat
Daha fazla  
Selam, 2017'de bilgisayar toplamıştım RX 560 2 GB ve i5 6400. işlemcim 65-72 derecelerde geziyor. Ekran kartım %100'de en fazla 81 derece gördü. 2017'den beri termal macunu değiştirmedim işlemcinin de ekran kartının da. Buna rağmen sıcaklık değerleri iyi mi sizce?

3 yıldır RX 570 kullanıyorum halen ekran kartı termal macunu yeniletmedim. O tarz sıcaklıklar gayet normal. Mavi ekran veyahut ciddi hatalar alınmadığı sürece size de önermem termal macun yeniletmeyi. Bi' statik elektriklenme olursa kartta patlarsınız.

Benimde 5 yıl oldu işte bir kere mavi ekran yedim ama oda benim hatam yüzünden şimdilik bir sıkıntı yok.Zaten ileride değiştireceğim artık 2GB hiçbir şeye yetmiyo seninki RX570 4gb mı 8gb mı?

Benimde 5 yıl oldu işte bir kere mavi ekran yedim ama oda benim hatam yüzünden şimdilik bir sıkıntı yok.

O zaman gerek yok. Wattman hatasından dolayı da mavi ekran yemiş olabilirsiniz ki zaten onunla sıcaklığın zerre alakası yok.

Değiştittirdim hocam ama 81 dereceden 87'ye çıktı neden olduğunu anlamadım.İşlemcim gayet iyi oldu 55'i geçmiyor ama ekran kartının sıcaklığı arttı.
81 derece yavaştan belli ediyor kendini ortalama 6-10 ay sonra sıcaklık daha da artacaktır soğuk çalışması daha iyi olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…