RX 560 Ekran pembe olma sorunu

Şerif Metehan

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3500X - Sapphire Nitro+ 6600XT - Apacer Panther 16GB(8x2) 3000MHz - DeepCool 650W PF650 80+ - MSI B450M-A PRO MAX
Merhabalar. Biraz önce oyun oynarken birden siyah ekran geldi ve hiçbir şekilde düzelmedi. Ben de kasanın üzerindeki reset tuşuyla bilgisayarı resetledim. Windows açılış ekranında kullanıcı adı yazan yerde ekran birden tamamen mavileşti mavi ton oldu yani ve ardından masaüstü ekranı geldikten sonra ekranın maviliği gitti düzeldi ve hemen ardından ekranın renk tonu pembeleşti. Eskisi gibi canlı değildi yani anca böyle anlatabiliyorum. Beyaz bir ekran açıkken mesela ekrandaki pembelik-kırmızılık farkediliyor. 10 dakika kapattım ardından açtığımda değişen bir şey yoktu. Ekran görüntülerinde belirttiğim gibi sorunlar var. Sizlerden yardım istiyorum ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim. Ekran kartına OC yapılmadı, ısı değerleri oyundayken 60-65 arasıydı. (ROG STRİX 560)

20190620_004000.jpg20190620_004049.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde iki ihtimal olur bu tür sorunlarda yazılımsal ve donanımsal olarak;
-HDMI girişi arızalı olabilir (Monitör veya kablo)
-Güncel sürücüden kaynaklanabilir.
Display port girişini denedim biraz önce sonuç aynı maalesef. Sürücüleri kaldırıp sıfırdan kurmayı deneme vaktim olmadı onu sabah deneyeceğim.

Display port girişini denedim biraz önce sonuç aynı maalesef. Sürücüleri kaldırıp sıfırdan kurmayı deneme vaktim olmadı onu sabah deneyeceğim.

İlk önce aygıt yöneticisi üzerinden eski sürücüye dön kısmı var ise oradan geri dönüş yapmayı deneyin.

İlk önce aygıt yöneticisi üzerinden eski sürücüye dön kısmı var ise oradan geri dönüş yapmayı deneyin.
Tamamdır ilk onu deneyeyim
Eski sürücüye dön seçeneği aktif değildi. Radeon uygulamasından baktım yeni güncelleme gelmiş onu temiz kurulum ile yükledim yükledikten sonra ekran yeşil oldu yeniden başlattım yeşillik gitti eski bahsettiğim sorun devam ediyor. Resim yükleyemiyorum ya boyut 4 MB'tan yüksek diyor. Bildiğin yemyeşil oldu ekran anca böyle anlatabiliyorum.
Garantiye göndereceğim yarın ekran kartını. Bu sorunların nedeni nedir acaba ya? Hiç başına gelen veya gören var mı abilerim dostlarım? Servis kullanıcı hatası diyip gönderir diye de korkuyorum. Umarım böyle bir şey olmaz. Bu arada bahsettiğim güncelledikten sonra gerçekleşen sorun buydu.
Garantiye gönderdim fakat sorun yok diyip geri gönderdiler. Tekrar göndereceğim şimdi. Değişim talep ettim bu sefer umarım değişir..

Dosya Ekleri

• 20190620_184714-min.jpg
    20190620_184714-min.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 95
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı