RX 560 oyun oynarken ekran hızlı bir şekilde kararıp geliyor

KaanYuk

Centipat
Öncelikle hepinize merhaba. Ekran kartım RX 560 oyun oynarken özellikle LOL oynarken oluyor. Ekran çok hızlı bir şekilde gidip gelio kayıyormuş gibi oluyor bazen ekrana renkli kare kare şeyler çıkıyor. Oyunun yoğunlaştığı yerlerde ekran komple siyah oluyor bu komple siyah olma sorunu her zaman olmuyor oyunun çok çok yoğun olduğu yerlerde birden gidiyor.

Ekran siyah olunca, reset atmak zorunda kalıyor musun?

RX 580 kullanıyorum aynı sorun ara sıra benimde başıma geliyor. Genelde 1-2 saniye aralığında ekran kararıp geliyor çok nadir oluyor ya da ben çok nadir oyun oynadığımdan böyle sanıyorum. Son seferde 2 saat kadar CoD warzone oynadım orada 2 saatin sonunda ekran tamamen karardı görüntü gitti ve monitör ışığı söndü. Ayrıca sadece bilgisayarı resetleyerek ekranın geri gelmesini sağlayabildim. Sorun nedir bilemiyorum ben de.

Ekran siyah olunca, reset atmak zorunda kalıyormusun?
evet, reset atmak zorunda kalıyorum
Chipset sorunu olabillir, belki sürücüden de kaynaklı. Sürücüler son sürüm mü?
evet en son sürüm
Birde örnek veriyorum googleye tıkladığımda google açılır açılmaz masaüstündeki windows işaretinin yanındaki uygulamalar gidip geliyor masaüstünde oyun varsa onların simgeleri gelip gidiyor sorun ekran kartında gibi geliyor ama çözemedim sizce sorunun kaynağı nedir ?

Son düzenleme:
hangi chipsette sorun var sizce çnkü bir anakartta var benim bildiğim birde ekran kartı ?
nasıl anlatıcağımı bilemedim. mesela örnek veriyorum lol oynarken oyunda gidip geliyor. cs go oynarken oyuna alta aldığımda masaüstünde oluyor diğer oyunlarda fazla denk gelmedi ekran sorunu fakat ekranın komple gitmesi sadece lolde oluyor...

Son düzenleme:
hangi chipsette sorun var sizce çnkü bir anakartta var benim bildiğim birde ekran kartı ?
nasıl anlatıcağımı bilemedim. mesela örnek veriyorum lol oynarken oyunda gidip geliyor. cs go oynarken oyuna alta aldığımda masaüstünde oluyor diğer oyunlarda fazla denk gelmedi ekran sorunu fakat ekranın komple gitmesi sadece lolde oluyor...
Ekran kartı tabiki de. Ekran kartını zorlayan oyunlar da daha fazla sorunla karşılaşırsınız.

Geri
Yukarı